המדינה לבג"ץ: ההכרעה בתיקיו של חיים כץ תידחה לאחרי הבחירות

העותרת, התנועה לאיכות השלטון, ביקשה כי המדינה תכריע העניין בטרם הבחירות ■ בעמדת המדינה נכתב כי מדובר בעניין אישי של שר הרווחה ולפיכך התנועה לא יכולה לעתור בנושא

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שר העבודה והרווחה, חיים כץ
שר העבודה והרווחה, חיים כץצילום: מרק ישראל סלם
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

ההכרעה בתיקיו של השר חיים כץ תידחה עד לאחר הבחירות. כך עולה מתשובת המדינה לעתירת התנועה לאיכות השלטון שהוגשה היום (א׳) לבג"ץ. בעמדת המדינה נכתב כי מדובר בעניין אישי של שר הרווחה ולפיכך התנועה לא יכולה לעתור בנושא.

לפי עמדת המדינה, כץ חשוד בשתי פרשות שונות: הפרשה הראשונה נקראת תיק ניירות ערך ולפיה כץ חשוד בשימוש במידע פנים. בנוסף, השלמת החקירה בתיק זה אמורה להתבצע בשבועות הקרובים. על פי התשובה, משך התנהלות החקירה בענייניו של כץ סבירה לחלוטין ואין מקום שבית המשפט יתערב בה.

בתיק השני, המכונה תיק התעשייה האווירית, חשוד כץ בלקיחת שוחד, שוחד בחירות, הפרת אמונים וסחיטה באיומים. גם בתיק זה מציינת הפרקליטות כי עתידה להיות מובאת חוות דעת בנושא על ידי פרקליט המדינה וכשזו תיכתב היא תועבר להכרעת היועץ המשפטי לממשלה.

המדינה הדגישה בעמדתה כי "אין חולק כי ישנה חשיבות לכך שהחלטות בדבר הגשת כתבי אישום והעמדה לדין לאחר השלמת חקירה פלילית תתקבלנה בתוך פרק זמן סביר. עם זאת, הקביעה מהו זמן סביר תלויה בנסיבות העניין ובצורכי התיק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker