אפי נוה תובע 7 מיליון שקל מהדס שטייף ומעוד 4 עיתונאים בגל"צ

שטייף חסינה מפני העמדה לדין פלילי על כך שפרצה למכשירי הטלפון של נוה, אך החסינות אינה חלה במישור האזרחי ■ התביעה נגד שאר אנשי גל"צ מתייחסת לשידור שבו נערך דיון על הראיות שהושגו

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה והדס שטייף
אפי נוה והדס שטייףצילום: עופר וקנין ואליהו הרשקוביץ

ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, תובע 7 מיליון שקל מתחנת הרדיו גלי צה"ל, העיתונאית הדס שטייף וארבעה בכירים נוספים בתחנה, בגין פריצה למכשירי הטלפון שלו ושידור רמזים לתוכן המצוי בהם. ארבעת הבכירים הם מגיש "מה בוער" רזי ברקאי, עורכת התוכנית נורית קנטי, ראש מערכת החדשות בגלי צה"ל אילאיל שחר ומפקד התחנה שמעון אלקבץ.

הרקע לתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, הוא הפרשה שהביאה לפרישתו של נוה מתפקידו כראש הלשכה, שבה הוא חשוד בקבלת שוחד מיני בתמורה למינוי שופטת ולניסיון קידום שופט מבית המשפט השלום לבית המשפט המחוזי.

הפרשה החלה לאחר ששטייף השיגה מכשירי טלפון ישנים שהיו שייכים לנוה, ולפי פרסומים פרצה אליהם, ושם גילתה את הראיות שהביאו לפתיחה בחקירה. ואולם, כשביקשה שטייף לשדר את הפרטים, יעצו עורכי הדין של התחנה הצבאית שאסור לשדרם מאחר שמקורם במכשיר שנפרץ בניגוד לחוק לכאורה. לבסוף, שטייף העבירה את המכשירים למשטרה ובתמורה קיבלה חסינות מפני העמדה לדין פלילי. יחד עם זאת, החסינות אינה חלה במישור האזרחי ולכן לא חוסמת את נוה מלתבוע אותה ואת אנשי התחנה.

"שטייף פרצה, להלכה וגם למעשה, עמוק אל תוך חייו האישיים והפרטיים של נוה", נכתב בתביעה, "פריצה שאיננה נופלת בחומרתה מפריצה לבית מגורים".

התביעה נגד ברקאי וקנטי מתייחסת לשידור שבו סיפרו השניים יחד עם שטייף על סיעור המוחות שנערך בתחנה כששטייף הציגה את מה שגילתה. במשדר סיפרו השניים כי לאחר ש"צללו לחומרים" והבינו את עוצמתם, התברר להם כי נקלעו ל"ברוך" מסוים, הנוגע – כך ניתן להבין בדיעבד, לפריצה למכשירים, ולכן הועברו החומרים למשטרה.

במהלך השידור, ברקאי וקנטי התייחסו גם ל"תכתובת מבזה בין האיש המרכזי העצור לבין דמות בכירה בממשלה, על שופטות בכירות". שטייף סיפרה על "קשר קרוב לעיתונאים שחורג מיחסים של עיתונאי ומקור", וברקאי הביע תקווה כי "בקרוב אנחנו נוכל גם להשמיע לכם (למאזינים) את הדברים בקולותיהם של האנשים".

בנוסף לפיצוי הכספי, נוה באמצעות עורך דינו, בעז בן-צור, דורש כי שטייף ויתר המעורבים ישיבו לו את מכשירי הטלפון.

מגלי צה"ל נמסר: "התביעה תילמד והדברים ייבחנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום