השופטת אתי כרייף חשודה במתן שוחד מיני לאפי נוה

לפי החשד, סביב 2016 השופטת אתי כרייף קיימה יחסים עם נוה והוא בתמורה יזם ודחף את מינויה בוועדה למינוי שופטים ■ עורך דינה של כרייף: "היא נקלעה, שלא באשמתה, לקרב ענקים בין גורמים שונים במערכת המשפט"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אתי כרייף
אתי כרייףצילום: אתר דוברות בית המשפט

הותר לפרסום כי שופטת בית משפט השלום בנתניה אתי כרייף היא זו שנעצרה בחודש שעבר בחשד למתן שוחד מיני ליו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה. לפי החשד, סביב 2016 השופטת קיימה יחסים עם נוה והוא בתמורה יזם ודחף את מינויה בוועדה למינוי שופטים, באמצעות נציגי הלשכה בוועדה.

כרייף היא תובעת משטרתית בעברה, ובוגרת תואר ראשון במשפטים ממכללת נתניה ותואר שני מאוניברסיטת בר-אילן.

תכתובת הווטסאפ בין נוה לבין כרייף מבססת שבתקופה שלפני מינויה לשיפוט באמצע 2016, היתה מצויה בקשר מיני עם נוה ואפילו הזמינה אותו לנסיעות משותפות לחו"ל. עוד מלמדות הראיות בתיק כי נוה השתדל למען השופטת, ובין היתר בחן מול גורמים שונים באיזה מחוז כדאי להציע את מועמדותה של כרייף כדי להצליח בדחיפת התובעת לתפקיד שיפוטי.

השופטת אתי כרייף
כרייף. המתנגד היחיד למינוי היה השופט רובינשטייןצילום: דוברות בתי המשפט

במשך 13 שנים, בין 2003 ל-2016, עבדה כרייף כתובעת באזור הצפון במשטרה. במסגרת תפקידה עסקה בין היתר בתביעות הנוגעות לפשעים מקומיים: עבירות סמים, אלימות ועוד. בתפקידה כשופטת הספיקה לדין בתיקים פליליים מקומיים, כמו תיקי אלימות וסמים וכן בתיקים הנוגעים לתכנון ובנייה. מיד לאחר פרוץ הפרשה הודיעה השופטת כי היא יוצאת לחופשה עד להודעה חדשה. מאז פרוץ הפרשה מצויה כרייף בחופשה ללא תשלום.

צו איסור הפרסום הוסר לבקשת עיתון "הארץ", שהוגשה באמצעות עורכת הדין טל ליבליך. השופט יצחק עמית, הפך בכך את פסיקת בית המשפט המחוזי מלפני כחודש שאסרה את הפרסום. במקביל עמית דחה את הבקשה לפרסם את שמה של החשודה השניה בתיק - עורכת הדין החשודה אף היא במתן שוחד מיני לנוה בתמורה לניסיון לקדם את בעלה השופט לבית המשפט המחוזי. עמית נימק כי קיים הבדל בין מעמדה הציבורי של השופטת לזה של עורכת הדין, שהינה אדם פרטי, והוסיף כי ייתכן שיהיה מקום להתיר את פרסום שמה של עורכת הדין ככל שזו תועמד לדין.

עו"ד אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, פרקליטה של השופטת, מסר בתגובה: "כבוד השופטת כרייף נקלעה, שלא באשמתה, לקרב ענקים בין גורמים שונים במערכת המשפט והקשר בינה לבין אפי נווה היה קשר חברי בלבד ואינו קשור למינויה כשופטת. מדובר בשופטת מצטיינת מקצועית, חרוצה, יסודית וישרה, הזוכה לשבחים רבים על עבודתה המקצועית בעת כהונתה כשופטת ולפני כן בעבודתה רבת השנים במשטרת ישראל. לא בכדי 8 חברי הועדה למינוי שופטים ובהם נשיאת בית המשפט העליון בחרו בה לכהונה. השופטת כרייף משוכנעת כי חקירת המשטרה תוכיח כי לא נפל כל רבב בהתנהלותה".

סנגורה של עורכת הדין החשודה, עו"ד עדי כרמלי, מסר: "בכל הנוגע למרשתי מדובר בהחלטה שקולה וראויה שכל אזרח במדינה ראוי שיברך עליה. זכויות חשודים חשוב שיישמרו וחזקת החפות חיה ובועטת. אני משוכנע כי לא דבק רבב בהתנהלות מרשתי וחקירת המשטרה תוכיח זאת. טוב עשה בית המשפט כשקבע כי יכול להיות שנקודת האיזון תשתנה אם יוגש כתב אישום - דבר שלהערכתנו לא יקרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker