הורדת ציון המעבר במבחן לשכת עורכי הדין העלתה את מספר העוברים ב-15%

מקור המעורה בפרטים חשף בפני TheMarker כי ההורדה מ-65 ל-60 הגדילה דרמטית את מספר העוברים ■ עשרות מתמחים פנו לשרת המשפטים בבקשה שהתקנות המורידות את ציון המעבר יחולו גם על מי שנבחן ב-2015

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נבחנים לפני בחינות לשכת עורכי הדין
נבחנים לפני בחינות לשכת עורכי הדיןצילום: אמיל סלמן

הסערה שהגיעה בעקבות חוק הפקטור והורדת ציון המעבר של מבחני לשכת עורכי הדין טרם חלפה. אתמול (ג') פורסמו נתוני המעבר של מועד דצמבר 2018 בבחינה, שמהם עולה כי 36% מכלל הנבחנים עברו את הבחינה. ציון המעבר ירד מ-65 ל-60 - מה שמעלה את השאלה, מה היה שיעור העוברים בבחינה לפני ההורדה?

מקור המעורה בפרטים מסר ל-TheMarker כי הורדת ציון המעבר העלתה את שיעור העוברים בבחינה באופן דרמטי ב-15%.

נושא נוסף שכרגע נמצא בסימן שאלה הוא הסיכום בין ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) לשרת המשפטים, איילת שקד, לגבי מועד מיוחד לבחינה, למי שטווח הציונים שלו הוא 59-50 בשלושת המועדים האחרונים של הבחינה (דצמבר 17, יוני 18 ודצמבר 18).

בתוך כך, עשרות מתמחים שלחו היום מכתב לשרת המשפטים, באמצעות משרד עו"ד ד"ר י. וינרוט, שבו הם מבקשים כי התקנות הקובעות שציון המעבר בבחינות ההסמכה יהיה 60, יחולו גם על מי שנבחן בבחינה החל באוקטובר 2015 - בהתאם להצעה בחוק הפקטור המקורי - ולא כפי שנכתב בתזכיר תקנות, שלפיו הורדת הציון תחל רק מיוני 2017.

לדברי המתמחים, אי החלת התקנות גם על מי שנבחן ב-2015 זו אפליה אסורה. במכתב שנשלח לשרת המשפטים על ידי עורכי הדין ד"ר יחיאל וינרוט ואושר רובינגר ממשרד עורכי הדין  ד"ר י.וינרוט ושות’, נכתב כי "שינוי זה מהצעת החוק המקורית פוגע במרשינו ללא הצדקה. קו פרשת המים הנכון הוא מהמועד שבו חלה הירידה הדרמטית בשיעורי המעבר, בעקבות אותם ליקויים שעמדו בבסיס הביקורת המשפטית והציבורית נגד הבחינה. כל קביעת מועד אחר פוגעת לא בצדק בעיקרון השוויון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker