אפי נוה דורש מגלי צה"ל ומהדס שטייף פיצוי של 5 מיליון שקל

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר דורש את הפיצוי בעקבות הפרסומים כי הכתבת פרצה למכשיר הטלפון שלו בטרם נפתחה החקירה נגדו ■ בנוסף, הוא דורש שהתחנה הצבאית תפרסם התנצלות

גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה
אפי נוהצילום: ראובן קסטרו

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, החשוד בקבלת שוחד מיני ונאשם בהברחת בת-זוגו בשדה התעופה בניגוד לחוק, דורש מתחנת גלי צה"ל ומהכתבת הדס שטייף פיצוי של 5 מיליון שקל, בעקבות הפרסומים שלפיהם הכתבת פרצה למכשיר הטלפון שלו בטרם נפתחה חקירת השוחד נגדו.

במכתב התרעה ששלח היום עורך דינו של יו"ר הלשכה המודח, בעז בן-צור, הוא פירט את רשימת הגורמים שעמם התכתב נוה בשנים האחרונות, ובהם עורכי דין, חברי כנסת, גורמים מהמערכת השופטת, חברים, שרים, עיתונאים ועוד. לטענת בן-צור, "ככל אדם מר נוה מנהל שיחות אישיות בנושאים שונים, שאינן מיועדות לאוזניהם של אחרים. שיחות אלו הן שיחות פרטיות במובהק. נטילתן, בחינתן והפצתן כמותן לכל דבר ועניין, כהאזנת סתר אסורה".

בן-צור דורש בנוסף לפיצוי הכספי כי התחנה הצבאית תפרסם התנצלות על המעשים ועל רמיזות שונות שפורסמו בתחנה. עוד דורש בן-צור כי העתק החומר יוחזר ליו"ר הלשכה החשוד בתוך 24 שעות, ולא – ינקוט הליכים נגד התחנה והכתבת.

הדס שטייףצילום: אליהו הרשקוביץ

נוה חשוד שהביא למינויה של שופטת שלום שעמה היה מצוי בקשר מיני לפני כמה שנים, וכן שניסה לקדם שופט שלום לבית המשפט המחוזי, שעה שהיה בקשר קרוב עם רעיית השופט. היום נחקר שוב במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלוד.

החקירה נפתחה לאחר שהעיתונאית הדס שטייף השיגה מכשיר טלפון ישן שהיה שייך לנוה ונמצא בבית פרודתו. לפי פרסום ב"הארץ" בסוף השבוע, שטייף פרצה לטלפון של נוה בעזרת איש מקצוע ושם מצאה חומרים המבססים את החשדות, שאותם ביקשה לפרסם בגלי צה"ל. ואולם, היועצים המשפטיים של התחנה העלו את החשש שהעיתונאית עברה על החוק - ויעצו לה שלא לפרסם את הפרטים. בעקבות זאת, פנו אנשי התחנה לרשויות האכיפה, והושג הסכם המגן על שטייף מפני העמדה לדין, בתמורה למסירת המידע והראיות. אתמול הגיש נוה תלונה נגד שטייף למשטרה בגין מעשה הפריצה לכאורה.

הפעולות שנוקט נוה נגד שטייף אולי יסייעו לו להטריד את הכתבת, אך לא צפויות לסייע לו בתיק החקירה התלוי ועומד נגדו. בטרם בוצע מעצרו של נוה, אישר פרקליט המדינה שי ניצן את הפתיחה בחקירה, לאחר שנתן את הדעת גם לקושי שבדרך השגת מכשיר הטלפון של נוה. המשטרה אף פנתה לבית המשפט, וקיבלה צו חיפוש לטלפון בטרם נחשפה לחומרים המצויים בו.

יחד עם זאת, מומחים מעריכים כי לדרך השגת הראיות, תהיה ככל הנראה השלכה על קבילות חלק מהראיות במשפטו העתידי של נוה, ככל שיהיה כזה. 

ההגנה שניתנה לשטייף במישור הפלילי, אינה מחסנת אותה מהתביעה האזרחית שמאיים נוה להגיש נגדה. יחד עם זאת, ספק אם נוה מחזיק בראיות ממשיות להוכחת הטענה על פריצה למכשיר הטלפון שלו, שממילא – תפוס בידי המשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker