מחאת הפופקורן |

כמה מרוויחים עליכם על כל קרטון פופקורן בקולנוע?

מנכ"ל "יס פלנט": המזנונים בבתי הקולנוע מרוויחים 80% ממחירי המוצרים הנמכרים בהם

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

המזנונים בבתי הקולנוע מרוויחים 80% ממחירי המוצרים הנמכרים בהם ומכירות הפופקורן מהוות כ-8% מרווחי החברה המפעילה בתי קולנוע ברחבי הארץ, כך גילה היום משה גרבינגר מנכ"ל חברת "יס פלנט" לוועדת הכלכלה.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) שהגיש בעבר הצעת חוק לקביעת מחיר מירבי לפופקורן בבתי הקולנוע אמר כי מחיר הפופקורן בבתי הקולנוע הוא בשווה ערך של 160-200 שקלים לק"ג. לדבריו, העלות למשפחה בגין רכישת ממתקים, פופקורן ושתייה במזנונים בבתי הקולנוע גבוהה במקרים רבים מעלות הכרטיס לסרט המוצג באותו בית קולנוע.

שאמה הכהן דרש מהממונה על ההגבלים במשק להתערב במחירי המוצרים הנמכרים במזנונים בבתי הקולנוע, חוף הים, אצטדיונים ובתי חולים. לדבריו, "המזנונים במקומות הבילוי הפכו לסוג של מונופול שקובע מחירים בשמיים בעוד שהלקוחות הם בחזקת לקוחות שבויים".

שאמה הכהן אמר כי ערך בדיקה ראשונית על הממונה על ההגבלים שבה נמסר לו שזה לא פשוט להטיל פיקוח על מחירי המוצרים. הוא הציע להתנות את מתן הזכיונות לקולנועים בקביעת מחירים סבירים במזנונים.

נציג הרשות להגבלים עו"ד זיו גלעדי אמר כי "החוק הקיים יכול להתמודד רק עם מונופולים או מניעת תחרות. כדי לטפל במזנונים בבתי הקולנוע יש להקנות להם מעמד מונופוליסטי והדבר לא פשוט". הוא הודיע כי לרשות קשה להתחייב על פתרון במצב הנוכחי בגלל עומד עבודה וחוסר בכוח אדם. שאמה הכהן הגיב "מדובר בניצול לרעה של מעמד מונופוליסטי שיש למזנונים במקומות הבילוי בהיעדר מזנונים מתחרים בסביבה הסגורה". שאמה הכהן קרא לבעלי המזנונים ליזום מהלך של "ריסון עצמי" ולהפחית מחירים. הוא הודיע כי אם רשות ההגבלים לא תציע פתרון בתוך 3 חודשים - יקדם הצעת חוק למניעת העושק של הצרכן.

מרכז סיעת קדימה בוועדה ח"כ יואל חסון טען כי מדובר בניצול לא הוגן של הצרכן. הוא הציע לקבוע "מדד פופקורן - כאמת מידה להוזלת המוצרים וראוי שבעלי העסקים יורידו את מתח הרווחים לפני שיתעורר מרד צרכנים".

נציגי המועצה לצרכנות הודיעו על תמיכתם בהצעת חוק שתאפשר הכנסת שקיות חטיפים ומוצרי מזון לבתי הקולנוע למעט בקבוקים בשל הסיכון הבטחוני והבטיחותי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker