כתב אישום נגד אביב טלמור וראשי יוטרייד על גניבה וקבלת כספים במרמה

בכתב אישום נגד הבעלים והמנהל של יוטרייד נטען כי שלח יד לכספי המשקיעים ועשה בהם שימוש שיטתי ומכוון למימון הוצאות והשקעות בחו"ל ■ כתבי אישום הוגשו גם נגד האנליסט הראשי של החברה ומנהל הטכנולוגיות

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אביב טלמור בבית המשפט
אביב טלמור בבית המשפטצילום: עופר וקנין

גניבה בידי מורשה וקבלת כספי לקוחות במרמה - הן העבירות שעומדות במרכז כתב אישום שהגישה הבוקר (ד') פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) בפרשת יוטרייד. טענת הפרקליטות היא כי אביב טלמור, הבעלים ומנהל החברה, שלח יד בכספים ועשה בהם שימוש שיטתי ומכוון למימון הוצאות שונות של החברה ולביצוע השקעות שונות בחו"ל. 

לפי כתב האישום, יוטרייד, שנמצאת בהליכי פירוק, היתה חברה פרטית שהציעה ללקוחותיה שירותי מסחר אלגוריתמי. הפרקליטות טוענת כי בין השנים 2015-2012 התקשרה החברה עם כ-600 לקוחות אך הכספים שהלקוחות הפקידו בידיה לא שימשו למטרת מסחר. באישום נטען כי סכום של 39 מיליון שקל עברו בהנחייתו של טלמור מחשבון הלקוחות לחשבון התפעולי של החברה בבנק הפועלים.

בנוסף טוענת הפרקליטות כי השימוש שנעשה בכספים חרג מהרשאות שהלקוחות נתנו לחברה, והעמיד בסיכון את יכולתה לעמוד בהתחייבות להשיב להם את כספם לפי דרישה תוך עשרה ימים.

אישום נוסף הוא ניהול תיקי השקעות ללא רישיון. הפרקליטות טוענת כי בהתאם להסכם בין יוטרייד ללקוחותיה, קיבלה מהם החברה כספים מבלי שניתנו לה הוראות על ידם בנוגע לפעילות ההשקעה שתבוצע עבורם. יוטרייד ביצעה עסקות באמצעות תוכנת מחשב שאופיינה על ידה, ובדרך זו קיבלה עבור לקוחותיה את כל החלטות ההשקעה. ללקוחות לא היתה אפשרות לפעול בחשבונות באופן עצמאי. פעילות זו היא ניהול תיקי לקוחות, הטעונה רישיון לפי החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker