רקפת רוסק עמינח במשפט "באים לבנקאים": "הפכתם אותי לסמל - אבל אני קודם כל בן אדם"

מנכ"לית בנק לאומי אמרה ביום האחרון לעדותה: "להעמיד את לאומי למשפט ולהגיד שזה בנק של עבריינים זו הזיה שאין כדוגמתה" ■ רוסק עמינח הביעה אי-נוחות מכך שהיא מאבדת ימי עבודה: "נשב כאן בוקר שלם על חשבון משלם המסים"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
רקפת רוסק-עמינח בבית משפט השלום בתל אביב, השבוע
רקפת רוסק-עמינח בבית משפט השלום בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

"להעמיד כאן את בנק לאומי למשפט ולהגיד שזה בנק של עבריינים - זו הזיה שאין כדוגמתה. הפכתם אותי לסמל, אבל אני קודם כל בן אדם". כך אמרה הבוקר (א') מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, בפתח עדותה השלישית במשפט "באים לבנקאים".

זהו יום העדות האחרון של רוסק עמינח, שהביעה אי-נוחות מכך שהיא מאבדת ימי עבודה מעצם העובדה שהמשפט נמשך זמן רב. "נשב כאן בוקר שלם על חשבון משלם המסים", אמרה.

רוסק עמינח נראתה חסרת סבלנות. "זה לא המכולת שלך, זה בנק לאומי", הטיחה בפני הסנגור, עו"ד אסף דרעי, ששאל אותה לגבי היכרותה עם אגף הנאמנות של הבנק.

הדיון התלהט והגיע לטונים צורמים במיוחד כאשר עורך דינה של רוסק עמינח, אייל כהן - שאינו מייצג אותה בדיון שכן היא עדה במשפט ולא צד לו - התערב מיציע הצופים בבית המשפט. השופט שמואל מלמד הוציא מהדיון חלק מהצופים ואף כמה נאשמים, עד שבסוף הבהיר כי מי שיקרא קריאות ביניים יוצא מהאולם.

הסנגור דרעי שאל את רוסק עמינח כמה הבנק משלם לעו"ד כהן. נציגת הפרקליטות הביעה התנגדות לשאלה, אך כהן אמר מהיציע כי לא ביקש שכר טרחה עבור ייצוגו את רוסק עמינח במשפט. בשל הקריאה מהיציע, דרעי דרש שכהן יוצא מהדיון לאור אזהרת השופט - אך עו"ד אייל כהן לא הוצא. בנקודה זו אמרה רוסק עמינח כי כהן ביקש לסייע לה "פרו-בונו" (בהתנדבות ללא שכר; ב"א).

"יש דרך למחות"

חקירתה של מנכ"לית בנק לאומי המשיכה עם חקירתה של עו"ד גבי לסקי, המייצגת את  הנאשם יגאל רמב"ם. קו החקירה שאותו הובילה לסקי התמקד בזכותו של הציבור למחות נגד מדיניות הבנק.

לסקי: אנחנו יכולים להגיע בערך פעם בארבע שנים לקלפי ולהשפיע, אני שואלת מה אזרח שמושקע בבנק יכול לעשות? הוא לא יכול להשפיע על מינוי מנכ"ל הבנק?

רוסק עמינח: "קטונתי. אני יכולה להגיד מה אי-אפשר לעשות".

לסקי: אמרת שאף פעם לא יצאת להפגין יש דברים שאת חושבת שראוי להפגין?

רוסק עמינח: "למחות זה לגיטימי, אבל יש דרך למחאה לגיטימית".

לסקי: רוב הכסף שבנק לאומי מלווה לציבור הוא של הציבור. האם הציבור יכול להגיד לבנק יש דברים שאסור לכם לעשות בכסף שלי?

רוסק עמינח: "אני לא קובעת את הזכויות של הציבור. יש לכל אחד זכות להגיד את דעתו בכל נושא. אני מנהלת את הבנק לפי החוקים שנקבעו על ידי כנסת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ