משרדי עורכי הדין מתגייסים למאבק: נרתמו להעניק יצוג משפטי ללא תשלום למפגינים

"נציע ייצוג משפטי ללא תשלום לכל אזרח הנקלע לצורך בייצוג בעקבות השתתפותו במחאות הציבוריות הנוכחיות"; המתמחים והסטודנטים יביעו הזדהות בצעדה ביום שלישי

נורית רוט
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נורית רוט
הילה רז

עורכי הדין מתחילים להירתם למאבק החברתי: "החלטנו, מספר משרדי עורכי דין, להירתם למאבק ולגייס אליו את הידע והניסיון המקצועי שלנו באמצעות ייצוג משפטי ללא תשלום, לכל אזרח הנקלע לצורך בייצוג בעקבות השתתפותו במחאות הציבוריות הנוכחיות" - כך כותבים משרדי עורכי הדין דחוח ושות', שרון בן צבי, רונן רוזנבלום, שפיצר שמחיוף ושות', בר משה פרץ ושות', בועז ראובן, שמרוני-קנר שרגא ושות', גיא שרים ושות' ומשה שמיר במכתב משותף שהפיצו היום.

"בשבועות האחרונים מתקיימת מחאה חברתית וציבורית חסרת תקדים במדינה. בנוסף לכוחות הנפשיים שמצריך המאבק הזה, וההתמודדות עם הקשיים שבלינה באוהלים ברחובות, בחום הכבד של יולי-אוגוסט, נאלצים תומכי המחאה להתמודד גם עם הקשיים שמערים עליהם השלטון, באמצעות מערכות האכיפה", הוסיפו מחברי המכתב. "מספר לא מבוטל של תומכים במחאה נעצר והובא לבית המשפט לדיוני מעצר, לאחר שנאלץ לשהות מאחורי סורג ובריח ללילה שלם. נערים ונערות צעירים ונורמטיביים – סטודנטים עם עקרונות – נאלצים לראות את פנים בית המעצר, רק משום שיצאו לנצל את זכותם הבסיסית למחות ולהפגין. זוהי דרך נוספת של המדינה להשתיקם. גם אם הרוחות סוערות בהפגנות, יש דרך אחרת - מידתית יותר - לטפל בכך בתקופה כה רגישה וכה חשובה במדינה".

בתוך כך, הכריזו עורכי הדין, המתמחים והסטודנטים למשפטים על הבעת הזדהות עם מאהל המחאה ברוטשילד. קבוצת פייסבוק חדשה שנפתחה קוראת לעורכי הדין להצטרף לצעדה שתערך ביום שלישי הקרוב בשעה 18:00. הצעדה תצא מבניין לשכת עורכי הדין ברח' דניאל פריש בתל אביב למאהל המחאה, על מנת להביע הזדהות עם המאבק. את דף הפייסבוק יצרו עורכי הדין מור וולברון, הדר עדי ומירי סרור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker