"לא מתקבל על הדעת": בית הדין של לשכת רואי חשבון לא ביצע את החלטתו

רו"ח עופר מנירב ביקש לקבל מסמכים מבית הדין של לשכת רו"ח ובית הדין הסכים למסור לו אותם - אך לא עשה כך ■ המחוזי הורה למסור למנירב את המסמכים: סירוב המשיבים לקיים את החלטות בית הדין אינו מתקבל על הדעת

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית משפט המחוזי בתל אביב
בית משפט המחוזי בתל אביבצילום: עופר וקנין

רו"ח עופר מנירב פנה בסוף 2017 לבית הדין של לשכת רואי החשבון בישראל בבקשה כי יגולו לו מסמכים ספציפיים הקשורים להליכים שבהם הוא צד בבית הדין.

המסמכים שהתבקשו הם העתק הודעת ההתפטרות מבית הדין של רו"ח יחזקאל פלומין; ההנחיות שהוציאה נשיאות בית הדין, כולל הנחיות שתוקנו או בוטלו – הנוגעות לתביעות, שהמבקש צד להן; התכתבויות בין נשיאות בית הדין או מי מחבריה לבין הנתבעים, מייצגיהם, היועץ המשפטי של הלשכה, יו"ר ועדת האתיקה ומזכירות בית הדין – הנוגעות לתביעות שהוגשו על ידי המבקש.

בית הדין של הלשכה קיבל החלטה למסור למנירב את המסמכים חוץ מהמסכמים שנוגעים להתכתבויות שנערכו בין חברי בית הדין בינם לבין עצמם ופרוטוקולים שנערכו במסגרת ישיבות חברי בית הדין לצורך גיבוש החלטה. עם זאת, ולמרות ניסיונותיו של מנירב לקבל את המסמכים ממזכירות בית הדין - לא בוצעו ההנחיות והמסכמים לא נמסרו למנירב.

בפסק הדין של המחוזי טוענת עו"ד בשמת כרמון, מזכירת בית הדין, כי היועמ"ש של לשכת רו"ח הורה לה שלא לקיים את הנחיות בית הדין מאחר שלדעתו הן היו בלתי חוקיות.

טענתה של לשכת רו"ח כפי שהיא מובאת בפסק הדין של המחוזי היא כי ההחלטה ניתנה כלאחר יד, מבלי שנפתח הליך מסודר בבית הדין. עוד נמסר כי הבקשה נעשתה באמצעות הדואר האלקטרוני של המבקש לבית הדין וכן כי המסמכים המבוקשים הם הנחיות פנימיות והתכתבויות של הרכבי בית הדין הנוגעות לצרכי ניהול ותפקוד ההרכבים ואינם בבחינת מידע שניתן לגלות לכל דורש, אלא עניין פנימי הנוגע לתפעול וניהול עשרות הליכים המתנהלים בבית הדין.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, רחמים כהן, הורה למסור למנירב את המסמכים בהליך גילוי מסמכים: "סירוב המשיבים לקיים את החלטות בית הדין אינו מתקבל על הדעת וחותר תחת לגיטימיות ההחלטות הניתנות על ידי בית הדין".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker