ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אלכסנדר רון החליט אתמול (ב') להיענות לבקשת כונסת הנכסים הרשמית (הכנ"ר), ולפטר את נאמני חברת סיטי א.ק. אחזקות - שהנכס העיקרי שלה הוא אולם האירועים הדר דימול. בקשת הכנ”ר הוגשה לאחר שאחד מהנושים של החברה, נתנאל לורנצי, פנה אליה בנושא וביקש את התערבותה.

עו"ד אביב פרציקי ועו"ד קרן רייכבך סגל מונו בתחילת מאי 2017 לנאמנים זמניים של החברות סיטי א.ק. אחזקות והדר ברמה, ואליהם צורף בהמשך רו"ח בועז גזית.

לפי הכתוב בהחלטת השופט, ב-28 באותו חודש הוגשה בקשה מפתיעה על ידי הנאמנים. בבקשה זו, הציעו הנאמנים עסקה כוללת למכירת הדר דימול לחברת להב . השופט רון הדגיש כי בבקשה זו לא ניתן אזכור לקשר המשפחתי בין הנאמן, עו"ד פרציקי, לבין בן דודו שנמנה עם בעלי השליטה בחברת להב. בנוסף לכך, הנאמנים הצהירו כי התמורה שתתקבל ממכירת הנכס תכסה את כל החובות לנושי החברה.

השופט רון הדגיש כי הצהרת הנאמנים כאילו הם מסוגלים להוביל לפירעון חובות החברה, לא היתה מדויקת. "משבר האמון כלפי הנאמנים אינו נתון עוד בספק", כתב השופט בהחלטתו. "הצהרותיהם העקביות לפירעון מלא, שהיה בהן כדי להרדים את הנושים במקרה הטוב מבחינתם, הן בבחינת הצהרות בלתי אחראיות, די בהן, בפרט כשאין על הפרק התבטאות אקראית אחת, כדי להסביר את משבר האמון העמוק לו גרמו הנאמנים".

השופט הדגיש כי אין כלפי הנאמן הנוסף רו"ח בועז גזית טענות מוגדרות אך לדעתו גם הוא לא התריע על הבעייתיות בהתנהלות שאר הנאמנים.

הנאמנים מצידם טענו כי הצהרותיהם היו מדויקות ומסויגות לאורך כל ההליך, וכן כי לא הוסתר הקשר בין הנאמן עו"ד פרציקי לבין חברת להב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker