"אלוביץ' כינה את כחלון 'הערבי', ואת שרה נתניהו 'מטורפת - כמעט כמו הבן שלה'"

כך פורסם הערב בחברת החדשות. אלוביץ', לשעבר בעל השליטה בבזק, חשוד במתן שוחד בתיק 4000, וראש הממשלה בנימין נתניהו חשוד בלקיחת שוחד ■ עורך דינו של אלוביץ': "רכילות מרושעת ופוגענית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר בזק שאול אלוביץ' ושר התקשורת לשעבר משה כחלון בטקס העברת השליטה בבזק, אפריל 2010
יו"ר בזק שאול אלוביץ' ושר התקשורת לשעבר משה כחלון בטקס העברת השליטה בבזק, אפריל 2010צילום: עופר וקנין

שאול אלוביץ', החשוד בשוחד בתיק 4000, כינה את שר האוצר, משה כחלון, "הערבי", ואת שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה, "מטורפת - כמעט כמו הבן שלה (יאיר)". כך פורסם הערב בחברת החדשות. עוד פורסם, מתוך חומרי החקירה של אלוביץ', כי הוא אמר למנכ"ל וואלה, אילן ישועה: "אם היית חכם, מערכת וואלה היתה מנוהלת על ידי אנשים כמו ניר חפץ ב'ידיעות אחרונות'. נוני (מוזס) יודע למנות אנשים שיודעים מה לעשות בלי שיגידו להם. אתה לא יודע'".  חפץ, שהיה יועץ התקשורת של נתניהו, משמש עד מדינה נגדו ונגד אלוביץ'.

על פי הפרסום מתוך חומרי החקירה, "אלוביץ' פיתח שנאה תהומית לכחלון. אישית. הוא קרא לו הערבי. אמר שהרס את השוק. כחלון התלונן על הסיקור שקיבל (בוואלה) - ובצדק. שאול ואיריס (בת זוגו) היו צוחקים על שרה שהיא מעריצה את עצמה, שהיא משוגעת. אלוביץ' גם אמר - 'פיטרתי את ארדן. אני שר התקשורת'". 

לפני כשבועיים הודיעו המשטרה ורשות ניירות ערך כי נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את ראש הממשלה ורעיתו; ואת בני הזוג אלוביץ' בשוחד ובעבירות נוספות במסגרת תיק 4000.

שרה נתניהו ואיריס אלוביץ'צילום: מוטי מילרוד

לפי ההודעה, נגד ראש הממשלה התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. נגד שרה נתניהו התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות של לקיחת שוחד (בצוותא), מרמה והפרת אמונים (בצוותא), ושיבוש מהלכי חקירה ומשפט. נגד אלוביץ', התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי חקירה ומשפט, עבירות דיווח לפי חוק ני"ע ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

באחרונה נחשף כי מקורבי אלוביץ' אמרו בשמו כי "עוד לא הואשמנו בכלום, אבל כבר נהרסו לנו החיים. ברור למה הם עושים את זה ואת מי הם מחפשים. המעצר והיחס לאיריס (אלוביץ', רעייתו של שאול) נועדו לשבור אותו". עוד אמרו מקורבי אלוביץ': "מרגע שנתניהו נהפך לחשוד העיקרי, במשטרה העבירו את המסר: 'תהיה עד מדינה, תן את הראש של ביבי ותחסוך לך את הסבל והמשפט'".

"החברים והמשפחה אמרו לשאול: 'אם עשית משהו תגיד ותגמרו עם זה. נגבה אותך'. הוא אמר לנו: 'אני לא יכול להמציא משהו שלא היה. אם המשטרה רוצה שאהיה עד מדינה - שתיתן לי אישור לשקר ואגיד מה שהם רוצים'".

תגובת עורך דינו של אלוביץ', ז'ק חן: "המחיר והתנאים זכו באישור בנק ההשקעות שליווה את בזק, ופרופ' אמיר ברנע שנתן חוות דעת בלתי תלויה בעניינם. אין שחר לטענה כאילו אלוביץ' לא נהג בכנות כלפי בנק או כל גורם אחר. יורוקום נהגה בשקיפות מוחלטת מול בנק הפועלים בכל נושא. באשר ליתר הדברים מדובר ברכילות מרושעת ופוגענית שאינה ראויה לתגובה". 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מיזוג בזק-yes יצא לפועל לאחר תהליך סדור וממושך שבו כל שומרי הסף אישרו אותו. לנתניהו לא היה חלק באישורים אלה. שומרי הסף אמרו שההמלצה היתה מקצועית נטו, ושלא היו שום לחצים מצד נתניהו ואנשיו. ראש הממשלה לא נתן דבר לאלוביץ' ולא קיבל ממנו דבר. ארדן לא פוטר מתפקיד שר התקשורת, אלא קודם לתפקיד השר לביטחון פנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker