ישראל צורפה לארגון ה-FATF שנאבק בהלבנת הון ובמימון טרור

ההצטרפות אליו תאפשר לישראל להשפיע על עיצוב המדיניות העולמית בתחומים הרלוונטיים ■ דו"ח הביקורת של הארגון על ישראל משבח את פעילות המודיעין, אך ממליץ על בחינה מעמיקה של הסיכונים הנשקפים מארגונים ישראליים ללא כוונות רווח

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שרת המשפטים איילת שקד וראש הרשות לאיסור הלבנת הון, ד"ר שלומית ווגמן-רטנר
שרת המשפטים איילת שקד וראש הרשות לאיסור הלבנת הון, ד"ר שלומית ווגמן-רטנרצילום: גבי הלר

הארגון הבין-ממשלתי FATF) Financial Action Task Force) החליט לצרף אליו את ישראל. הארגון, שאמון על המאבק בהלבנת הון ובמימון טרור, מונה כ-35 חברות. ההצטרפות אליו תאפשר לישראל להשפיע על עיצוב המדיניות העולמית בתחומים הרלוונטיים. 

לפי משרד המשפטים, הארגון ערך דו"ח ביקורת על ישראל, שקיבלה את הציון הגבוה ביותר האפשרי בתחום פעילות המודיעין הפיננסי. עם זאת, דו"ח הביקורת ממליץ לבצע ניתוח מעמיק יותר בנוגע לסיכוני הלבנת הון ומימון טרור, הנשקפים מארגונים ללא כוונת רווח ומישויות משפטיות אחרות. כמו כן, הדו"ח מעלה את הצורך בקידום שיתוף פעולה בין שחקנים שונים ובפיקוח מבוסס סיכון על מוסדות פיננסיים הנותנים שירותים עסקיים.

שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה: "ההצטרפות לארגון היא הישג לאומי ברמה המדינית, התורם ליכולתה של ישראל להיאבק במימון טרור בזירה הבינלאומית ומחזק את הכלכלה הישראלית". שקד הוסיפה כי ישראל נמצאת במקום השלישי בעולם באפקטיביות המלחמה בהלבנת הון ובמימון טרור.

בישראל, מי שאמון על הפעילות בנושא במדינה היא הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, בראשות עו”ד שלומית ווגמן רטנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker