קריסת איזיווד: בית המשפט יקיים מחר דיון דחוף בבקשת הפועלים לפירוק זמני

לטענת הבנק חברת הפקת החתונות חייבת לו מעל מיליון שקל ויש למנוע הברחת ציוד על ידי הבעלים והמנכ"ל עמית בר-ציון ■ בתחילת השבוע הוגשה בקשת פירוק על ידי עובדת החברה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בר ציון
עמית בר ציוןצילום: ורד רונן

השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב קבע למחר בצהריים (ד') דיון בבקשה לפירוק זמני שהגיש בנק הפועלים נגד חברת הפקת החתונות איזי טו ווד, שחייבת לבנק יותר ממיליון שקל. אורנשטיין ציין כי עמית בר ציון - המנכ"ל והבעלים של החברה שקיימת מ-2015 והשבוע נודע כי נקלעה לקשיים - נדרש להגיע לדיון.

עוד לפני בנק הפועלים, הגישה בקשת פירוק עובדת החברה שירן זיני, לאחר שלא שולם לעובדים שכר ונותר כלפיה חוב של 140 אלף שקל. עוד עולה מהבקשה כי באיזיווד הועסקו 12 עובדים ומנהלת חשבונות. העובדים קיבלו מכתבי פיטורים.

בבקשת הפירוק של זיני נטען כי לאור חריגה ממסגרת האשראי, הוגבל חשבון הבנק של החברה, ההמחאות שנתנה לספקים חזרו וכאשר הגיעה הנהלת החברה למסקנה שלא ניתן לשקם את החברה, יצאה ההודעה על הפסקת הפעילות באופן מיידי. בבקשה נכתב כי עובדי החברה לא קיבלו תשלום על חודש נובמבר כמו גם הודעה מוקדמת על פיטורים, פיצויים, הפרשות לפנסיה ועוד.

בנק הפועלים מבקש כי ימונה מפרק זמני שיתפוס את רכוש החברה וימנע הברחת ציוד. אורנשטיין נתן צו האוסר לעשות כל שינוי ברכוש של החברה וקבע כי הבנק רשאי להציב שמירה להבטחת קיום הצו.

בתחילת השבוע שלח בר ציון הודעת וואטסאפ לעובדים שבה נכתב: "משפחה יקרה, הדמעות חונקות את גרוני אבל לצערי הגעתי לדרך שאין ממנה חזרה ואני סוגר את החברה ואת מפעל החיים שבניתי ואהבתי כל כך. הייתי שנייה לפני שתי עסקות והזרמת 2.5 מיליון שקל - כסף שהיה מציל את החברה".

עוד כתב: "לצערי, הצדדים השונים לא עמדו בהתחייבויותיהם לחתימת החוזה ונוצר מצב שהחברה לא הצליחה לעמוד בהתחייבות שלה וצ'קים חזרו. כל סוף השבוע נלחמתי וניסיתי לראות איך ניתן להציל את החברה. הבוקר הבנתי סופית שאין סיכוי להמשיך".

לסיום, ביקש בר ציון מהעובדים שלא להגיע למשרד ומסר להם את אהבתו. בינתיים, נותרו בענף החתונות סימני שאלה רבים. אולמות וספקים שונים עדיין מופתעים מהידרדרות החברה באופן כה מהיר. זוגות שונים מנסים להתאגד כדי להבין את זכויותיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker