פסגות פנסיה תחליף את קרן הע"ל בניהול התביעה נגד הירשזון וצולר

לפני שנתיים הגישה הקרן תביעה בסך 190 מיליון שקל נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, יו"ר קרן הפנסיה הע"ל לשעבר מיכאל (מיקי) צולר, ונושאי משרה לשעבר בקרן

נורית רוט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נורית רוט

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל השבוע את בקשתה של חברת פסגות פנסיה להחליף את קרן הפנסיה הע"ל בניהול תביעת הענק המתנהלת כנגד נושאי משרה לשעבר בקרן הפנסיה.

בעקבות מכירת זכויות ניהול קרן הפנסיה לפסגות פנסיה תמורת 107 מיליון שקל, עתרה פסגות להחליף את המנהלת המורשית - יעל אנדורן - בניהול ההליכים המשפטיים כנגד נושאי המשרה.

הנתבעים, מיכאל צולר ואחרים המיוצגים על ידי משרד עורכי דין בועז בן צור ומשרד מיתר, ליקוורניק התנגדו לבקשת פסגות פנסיה וטענו כי פסגות פנסיה אינה בעלת הדין האמיתית וכי למעשה מי שאמור להתייצב בניהול ההליך הינו הממונה על שוק ההון במשרד האוצר.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, יהודה פרגו, דחה את טענות הנתבעים וקבע שלא זאת בלבד שזאת זכותה של פסגות פנסיה לייצג את העמיתים בתביעה, אלא שזאת אף חובתה. בית המשפט קיבל את טענת פסגות שטענה כי על פי החקיקה הקיימת בתחום הגמל היא משמשת כנאמן עבור עמיתי קרן הפנסיה.

"אם תתקבל עמדת הנתבעים, משמעות הדבר שלא יהיה מי שינהל את התביעה הנדונה וידאג לזכותיהם של העמיתים כפי תביעותיהם, באשר הקרן והמנהלת המורשה אינם זכאים עוד לייצג את עמיתי הקרן בשמם הוגשה התביעה, לאחר שניהול נכסי וזכויות העמיתים עבורה לניהולה של פסגות אשר התחייבה לנהלן באמנות. חובה והתחייבות זו שקיבלה על עצמה פסגות מכוח החוק, מקנה לה את הזכות והחובה להחליף את הקרן והמנהלת המורשה אשר הגישו את התביעה. עתה "פסגות פנסיה בע"מ" היא הצד הנכון התובע", קבע השופט

לפני קרוב לשנתיים הגישה קרן הפנסיה תביעה בסך 190 מיליון שקל נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, יו"ר קרן הפנסיה הע"ל לשעבר מיכאל (מיקי) צולר, ונושאי משרה לשעבר בקרן הע"ל. התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד ארנון שגב, מתמקדת בשלוש פרשיות עיקריות, שבהן על פי התביעה נגרמו לחוסכים בקרן נזקים בשל רשלנותם של הדירקטורים בקרן.

שלוש הפרשיות המופיעות בתביעה הן שיפוץ של מלון הוד המדבר בים המלח ב-1998-2002 בסכום כולל של יותר מ-120 מיליון שקל, תשלום דמי ניהול בסך 9 מיליון שקל למיקי צולר ב-2003-2006, ותשלום בונוס בסך 2.4 מיליון שקל לצולר ב-2004 עבור עסקת ההשתלטות על חברת הברוקרים דש-איפקס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker