היועמ"ש על ועדת גולדברג: "אני מציע להיזהר. גם אם לא מרוצים, זה חריג להפוך החלטות כאלה"

מנדלבליט התייחס לקולות הקוראים לבטל את הוועדה בעקבות פסילתו של משה אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה ■ על המשנה דינה זילבר, שהגיעה לוועדת הכלכלה חרף דרישתה של שקד, אמר כי "היא נמצאת שם בגללי, היא צריכה להביע את עמדתה בכל מקום"

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אביחי מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינה
אביחי מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינה , הבוקרצילום: אמיל סלמן

הוועדה לענייני ביקורת המדינה התכנסה הבוקר (ב') לדיון בנושא מעמדם של שומרי הסף במשרדי הממשלה. הדיון נערך במעמד היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט, שהגיע לוועדה במקומה של המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר.

יחימוביץ' ביקשה לקבל את התייחסותו של היועמ"ש לגבי הקולות הקוראים לבטל את ועדת גולדברג, הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, בעקבות פסילתו של משה אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. בתגובה אמר מנדלבליט כי "אני חושב שטוב שיש את הוועדה הזאת וחשוב שהיא תישמר.

"ראיתי בימים האחרונים דברים שיצאו. מותר לבקר. הוועדה היא מייעצת, ולכן לממשלה יש לכאורה אפשרות לקבל החלטה בניגוד להחלטת הוועדה. אני מציע להיזהר. גם אם לא מרוצים, זה חריג להפוך החלטות כאלה. הדברים נמצאים אצלי, ואנחנו שוקלים את הדברים. אסור שיהיו מתקפות אישיות על מי שעומד בראש הוועדה. יש דרך לבקר דברים".

יחימוביץ' הפנתה למנדלבליט כמה שאלות נוקבות בנושא עצמאות מוסד היועמ"ש, ובמיוחד לגבי מעמדה של זילבר. האחרונה הגיעה הבוקר לדיון בוועדת הכלכלה בכנסת, חרף דרישת שרת המשפטים איילת שקד כי לא תנכח בו.

לשאלותיה של יחימוביץ' השיב מנדלבליט כי "אני לא בא לבקר, וכל אחד עושה את תפקידו נאמנה. התפקיד שלי הוא לשמור על העצמאות, ואני חושב שמי שצריך לייצג את עמדתי נמצא בכנסת. מבחינתי דינה זילבר היא הנציגה שלי באותו דיון. אני לא יודע מה תעשה השרה, ואני ודאי לא מתכוון לפגוע במעמדה. צריך להבין שדינה זילבר נמצאת שם בגללי, ואני חושב שצריך שהיא תביע את עמדתה בכל מקום.

"אני רוצה לחדד שהתפקיד של היועמ"ש הוא לסייע לממשלה הנבחרת במילוי תפקידה, וכך אני רואה את שליחותי. אנחנו רוצים לעזור לממשלה, כל עוד שהדברים נעשים במסגרת הדין. הייחודיות של עורכי הדין הציבוריים הוא שהם מטבעם צריכים להיות שומרי סף. תפקיד שמירת הסף של היועמ"שים יישמר. אני מדגיש שזה לא אומר שלא צריך לפגוע בדרג הנבחר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום