נאמני הדר דימול עונים לבקשת כונסת הנכסים הראשית להדיחם: "מופרכת וחסרת תשתית עובדתית"

הנאמנים כותבים: "הבקשה הוגשה באופן שערורייתי על ידי בא כוחה של כונסת הנכסים הראשית, שהיה מעורב בכל פרט ופרט בתיק מתחילתו, היה מעורב בכל מהלך ובכל צעד, ומגיש היום בקשה, שכל טענה בה נסתרת וקורסת כליל"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הראשית
סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הראשיתצילום: לע"מ

נאמני הדר דימול הגישו היום (א') לבית המשפט המחוזי בירושלים את תשובתם לבקשה החריגה שהוגשה בשבוע שעבר מטעם כונסת הנכסים הראשית (בכנ"ר) סיגל יעקבי – להדיח אותם מתפקידם. מחר ייערך דיון בעניין אצל השופט אלכסנדר רון.

הנאמנים - עורכי הדין אביב פריצקי וקרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית - כותבים כי "בקשת הכנ"ר חסרה תשתית עובדתית מינימלית. עיקרה הוא הכרזות והצהרות (חמורות מאין כמותן) כלפי בעלי התפקיד. ביסוס אמיתי – אין בה". הם מוסיפים כי "הבקשה היא תוצאה מצערת של לחצים פסולים שמפעילים אותם נושים שאינם שבעי רצון מהחלטות הנאמנים. למרבה הצער, הכנ"ר בחר להצטרף לטענות אלה כעת, בלי שקיים כל קשר בעניין עם הנאמנים ובלי שניתנה לנאמנים הזדמנות להביא את תשובותיהם בפני הכנ"ר – עובדה שדי בה כדי לדחות את הבקשה".

במאי 2017 הוגשה על ידי חברות סיטי אחזקות והדר ברמה בקשה למתן צו הקפאת הליכים לאולמות האירועים על רקע חובות של כ-38 מיליון שקל. הנושה הגדול בתיק הוא בנק הפועלים. זמן קצר לאחר הקפאת ההליכים האולמות נמכרו לאיש העסקים אלי להב אבל התיק עדיין מתנהל.

הבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד יוסף בכריה היתה להורות על החלפת הנאמנים בלי לשחררם מאחריות ועל מינוי בעל תפקיד אחר תחתם, שיבדוק מחדש את תביעות החוב שהוגשו נגד החברות. נטען שיש חשש ממשי לניגוד עניינים בתפקוד של הנאמנים, שמונע מהם לבצע את תפקידם בכל הנוגע להכרעות חוב. הוא מבקש למנות נאמן מבין עורכי הדין עדי פיגל, יורי נחושתן ואופיר נאור.

הנאמנים טוענים כעת כי "הבקשה היא ליקוי מאורות, מופרכת ונטולת כל בסיס. הבקשה הוגשה באופן שערורייתי על ידי ב"כ הכנ"ר, שהיה מעורב בכל פרט ופרט בתיק מתחילתו, בכל מהלך ובכל צעד, ומגיש היום בקשה, שכל טענה בה נסתרת וקורסת כליל. הוא היה מעורב בהחלטות של בית המשפט הנכבד, נתן להן הסכמות בזמן אמת, ולא ערער על אף לא אחת מהן; הבקשה נסתרת בתגובות של בא כוחו של הכנ"ר עצמו שהוא מסתיר ומעלים בבקשתו; היא נסתרת באמירותיו הברורות בפרוטוקולים של התמחרות שהוא בעצמו ניהל; היא נסתרת במסמכים שונים שהוגשו לבית המשפט הנכבד בזמן אמת, ושאין להם כל זכר בבקשה. זאת ככל הנראה מכיוון שהם הפוכים לנרטיב שב"כ הכנ"ר מנסה לבנות באופן מופרך וחסר יסוד".

בנוסף, הודיע פריצקי כי למרות שהוא פעל כראוי ולא נפל רבב בתפקודו, אם לא יודיע נציג הכנ"ר כי הוא חוזר בו מהטענות כלפיו (בנוגע לקרבה משפחתית בינו לבין אחד מבעלי העניין בחברה הרוכשת) - הוא מבקש לשחררו מתפקידו.

בתוך כך, נתנאל לורנצי, אחד הנושים המובטחים, שמצוי בסכסוך עם הנאמנים וחברת דמקא שבבעלותו, הודיע היום לבית המשפט כי בהמשך לבקשת הכנ"ר להדיח את הנאמנים, הוגשה תלונה במשטרה אשר פתחה בחקירה פלילית נגדם. "הנאמנים מעלו בתפקידם ובנאמנות שהופקדה בידיהם. תחת מילוי חובותיהם כלפי הנושים וכלפי בית המשפט בנאמנות, הם קידמו באדיקות את ענייניהם האישיים בניגוד לאינטרסים של הנושים ותוך מעילה באמון שניתן בהם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker