כונסת הנכסים הרשמית בצעד חריג: מבקשת להחליף את נאמני הדר דימול

בבקשה שהוגשה מטעם הכנ״רית סיגל יעקבי נטען כי יש חשש ממשי לניגוד עניינים בתפקוד הנאמנים - שמונע מהם לבצע את תפקידם בכל הנוגע להכרעות חוב ■ הנאמנים: טענות מופרכות ושגויות

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית של משרד המשפטים
עו"ד סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית של משרד המשפטיםצילום: אנדריי קרונצ׳יני

בקשה חריגה מטעם הכנ"רית סיגל יעקבי הוגשה אתמול בערב לבית המשפט המחוזי בירושלים בתיק של שתי חברות - שהפעילו את אולמות האירועים הדר דימול והדר סיטי טאוור - הנמצאות בהקפאת הליכים. הבקשה היא להורות על החלפת הנאמנים מבלי לשחררם מאחריות ועל מינוי בעל תפקיד אחר תחתם שיבדוק מחדש את תביעות החוב שהוגשו נגד החברות.

במאי 2017 הוגשה על ידי חברות סיטי אחזקות והדר ברמה בקשה למתן צו הקפאת הליכים לאולמות האירועים על רקע חובות של כ-38 מיליון שקל. בית המשפט מינה לנאמנים את עורכי הדין אביב פריצקי וקרן רייכבך-סגל. הכנ"ר התנגד למינויים מאחר שהם הוצעו על ידי החברה אך ההתנגדות לא התקבלה ורואה החשבון בועז גזית צורף כנאמן שלישי. הנושה הגדול בתיק הוא בנק הפועלים .

זמן קצר לאחר הקפאת ההליכים האולמות נמכרו לאיש העסקים אלי להב אבל התיק עדיין מתנהל. הטענה כעת היא שיש חשש ממשי לניגוד עניינים בתפקוד של הנאמנים שמונע מהם לבצע את תפקידם בכל הנוגע להכרעות חוב. בבקשה שהוגשה באמצעות עו"ד יוסף בכריה הוא מבקש למנות נאמן מבין עורכי הדין עדי פיגל, יורי נחושתן ואופיר נאור.

בבקשה עולות טענות שונות ובהן כי לנאמנים היו הצהרות ומצגי שווא בהזדמנויות שונות לפיהם מכירת חברת סיטי אחזקות בסכום של 39 מיליון שקל, 20 ימים לאחר המינוי הקבוע של הנאמנים, תביא לפירעון כל ההתחייבויות של החברה – אך זה אינו כך.

"הכונס הרשמי סבור כי משעה שניתנו הצהרות שונות ומצגי שווא של הנאמנים בדבר גובה חובות הנמוך מתמורת המכר, יקשה עליהם לקבל החלטות אובייקטיביות באשר לתביעות החוב שהוגשו על ידי כלל הנושים, וזאת לאור החשש שמא יעלה סכום החובות על גובה התמורה ותשלום 100% שהובטח להם וחלילה יוכתב על ידם סכום הנשייה המאושר".

עוד נכתב כי בישיבה שנערכה לאחרונה במשרדי הכנ"ר העלו הנושים טענות על חוסר אמון בהתנהלות הנאמנים. מנגד, הנאמנים טוענים כי מדובר בטענות מופרכות ושגויות והם ביקשו מבית המשפט להגיב עליהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker