עובדת בקבוצת לבייב נפלה אל מותה - "לאחר שנחקרה"

באחרונה מתנהלת חקירה נגד בכירים בקבוצת לבייב. בפרשת LLD מקבוצת לבייב חשודים לב לבייב, בנו זבולון ועוד שמונה נוספים בהברחת יהלומים שיטתית לתוך ישראל, שהתרחשה לכאורה על פני 16 שנה לפחות ■ החברה שבה הועסקה העובדת: "לשים קץ לתופעות קשות של רמיסת זכויות נחקרים"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מתחם הבורסה ליהלומים
מתחם הבורסה ליהלומים ברמת גןצילום: תומר אפלבאום

עובדת בקבוצת לבייב קפצה היום אל מותה לאחר שככל הנראה נחקרה במשטרה. באחרונה מתנהלת חקירה נגד בכירים בקבוצת לבייב, בחשד להברחת יהלומים. לדברי דובר חברת LLD שבה הועסקה העובדת, "היא קפצה אל מותה לאחר שנחקרה באזהרה". שמה של העובדת לא נכלל בין החשודים שנעצרו והובאו להארכות מעצר בבית המשפט, על ידי המשטרה. דוברות המשטרה אינה מאשרת או מכחישה לפי שעה את הטענה שהעובדת נחקרה באזהרה, ואינה מתייחסת לטענות החברה לפיה הופעלו על העובדת לחצים כלשהם.

בפרשת LLD מקבוצת לבייב חשודים לב לבייב, בנו זבולון ועוד שבעה חשודים נוספים בהברחת יהלומים שיטתית לתוך ישראל, שהתרחשה לכאורה על פני 16 שנים לפחות. לדברי המשטרה, סך הברחת היהלומים בפרשה הוא כ-300 מיליון שקל ב-2018-2010 בלבד.

מ-LLD נמסר: "קיבלנו בזעזוע ובצער עמוק את ההודעה על אובדנה הקשה של עובדת החברה. ננקוט את כל הצעדים העומדים לרשותנו על מנת לסייע לחקר מותה ולשים קץ לתופעות קשות של רמיסת זכויות נחקרים וגרימת נזקים בלתי הפיכים מתוך רצון לייצר כותרות תקשורתיות".

אחד החשודים בפרשה הנוכחית הוא קרוב משפחתו של לבייב, המשמש בעל מניות מיעוט בחברה. בין החשודים גם שלושה עובדים בעבר ובהווה בחברת LLD – חנניה יששכר, ראובן שמואלוב ואשר יחיאלי – ששימש בעבר מנהל מפעל הליטוש של לבייב ברוסיה, ויהודה עשור, שחשוד ששימש בלדר שהבריח יהלומים לישראל. 

לכל החשודים מיוחסת מעורבות בהברחה שיטתית של יהלומים לתוך ישראל, מבלי לדווח לרשות המסים - באמצעות קבוצת בלדרים שעשור היה לכאורה חבר בה ונוהלה על ידי עד המדינה בפרשה ששמו אסור לפרסום.

לחשודים מיוחסות עבירות של הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות.

בינואר 2018 התאבדה ענבל ציון, שהיתה מזכירת החברה בא.די.בי. ציון התאבדה זמן קצר לפני שהיתה אמורה להעיד במשפט הדיווידנדים של נוחי דנקנר וחברי דירקטוריון אי.די.בי. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו מצרים על תוצאותיו הטראגיות של האירוע שהתרחש בבורסה ברמת גן. מטעמי צנעת הפרט משטרת ישראל אינה נוהגת להתייחס להליכים כאלה או אחרים הנוגעים לחקירות מתנהלות ולחשודים הנחקרים בגינן. למרות האמור, בשל ההודעה שפורסמה בשם החברה המעורבת בחקירה משטרתית אנו רואים לנכון לציין כי הפרטים שהובאו בהודעה לוקים באי-דיוקים מהותיים. 

"משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים, לצד נקיטת פעולות חקירה מגוונות שתכליתן – הבאת מבצעי עבירה לדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker