ביום שני - שימוע ליו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה

השימוע ליו"ר לשכת עורכי הדין ייערך בפרקליטות מחוז מרכז, בתיק שבו נחשד בהברחת בת זוגו בשדה התעופה ■ את הדיון הקרוב תערוך הוועדה למינוי שופטים בלעדיו

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אפי נוה
אפי נוהצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש לשכת עורכי הדין, אפי נוה, ייעדר מישיבתה הקרובה של הוועדה למינוי שופטים - ביום שישי הקרוב. חברי הוועדה ידונו בלעדיו במינויים של עשרות מועמדים לשפיטה בבתי משפט השלום והמחוזי. היעדרותו, על רקע כוונת הפרקליטות להעמידו לדין, תאפשר לו להתכונן לשימוע שייערך לו ביום שני הקרוב בפרקליטות מחוז מרכז (פלילי), בתיק שבו נחשד בהברחת בת זוגו בשדה התעופה.  

בתחילת אוקטובר נתפסו נוה וזוגתו בשדה התעופה, לאחר שנחתו מחופשה בחו"ל ולאחר שנוה ניסה לכאורה לסייע לה להתגנב לישראל מבלי שכניסתה לארץ תירשם במרשם הכניסות והיציאות. השניים נעצרו במקום, ובהמשך נחקרו.

בחקירתו ניסה נוה לטעון בתחילה כי מדובר בטעות בלהט הרגע, אך בהמשך התגלה שהוא וזוגתו ביצעו את מעשה ההברחה פעם נוספת בהצלחה, ביציאתם מישראל. עוד נודע כי אישה שלישית, שהיתה בקשר עם קרוב משפחתו של נוה, סייעה להם לפי החשד במעשים – פרט שאף הוא אינו עולה בקנה אחד עם טענה על טעות בלהט הרגע.

נוה ואנשיו קשרו בתגובות ובראיונות שנתנו עם פרסום הפרשה בין מעשיו של יו"ר הלשכה לבין הליך גירושין שהוא עובר, אך הטענה רק סיבכה את מצבו של נוה. בעקבות ההסבר, עלתה הטענה כי מעשה ההברחה נועד לכאורה ליצור רישום כוזב במרשם רשמי של מדינת ישראל, שמטרתו הסופית הייתה לשנות את התמונה העובדתית שתעמוד בפני בתי המשפט, בהליכים שונים, חלקם כבר מתנהלים, הקשורים במישרין ובעקיפין לגירושיו.

לפני כשלושה שבועות הודיעה הפרקליטות על הכוונה להעמידו לדין בעבירות של קשירת קשר לביצוע עבירה מסוג עוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק, וקבלת דבר במרמה. ביום שני עורך דינו של נוה, בעז בן-צור, צפוי לנסות לשכנע את פרקליטת מחוז מרכז (פלילי), רחל אבישר-אבלס, שסעיפי האישום מחמירים ושכל הפרשה, אינה משמעותית מספיק כדי להצדיק הליך פלילי.

ככל שנוה אכן יועמד לדין בתום השימוע, ההערכה כי ייאלץ לעזוב את תפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין. זאת, בהתאם להלכה שנקבעה בבית המשפט העליון (הלכת דרעי-פנחסי), לפיה פקיד ציבור בכיר המועמד לדין בעבירות חמורות לא יכול להמשיך בכהונתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker