"לב לבייב הנחה את בנו זבולון להשמיד מיילים"

במשטרה וברשות המסים הודיעו הבוקר כי מצאו הנחיות שהעביר לבייב לבנו להשמיד ראיות בפרשת הברחת היהלומים ■ למרות קביעתו של השופט כי עדיין קיים סיכוי לשיבוש הליכי חקירה, הוא הורה על שחרור בנו של לבייב ועובד נוסף בחברה למעצר בית

גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחד החשודים בפרשת הברחת היהלומים בבית המשפט צילום: אילן אסייג
גור מגידו

איש העסקים לב לבייב הנחה את בנו זבולון לבייב, להשמיד מיילים מסבכים - כך טענו הבוקר (ג') המשטרה ורשות המסים בדיון במסגרתו הורה בית המשפט לשחרר את זבולון לבייב ועובד חברת LLD ראובן שמאלוב למעצר בית. "יש התפתחות משמעותית בחקירה; נמצאו הנחיות להשמדת ראיות על ידי אביו של החשוד (כלומר - על ידי לב לבייב), והדברים בוצעו על ידי החשוד (כלומר - בוצעו על ידי זבולון לבייב)", טען נציג רשות המסים אופיר חיות בדיון. בדיון הובהר כי מדובר בין היתר במיילים שנמחקו.

המדינה ביקשה הבוקר להאריך את מעצרם של זבולון לבייב ועובד חברת LLD ראובן שמאלוב בפעם השלישית, בשלושה ימים נוספים. אבל השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשון לציון דחה את הבקשה והורה לשחרר את השניים למעצר בית, תוך הפקדת ערבויות כספיות בסך עשרות אלפי שקלים.

השופט אבנון ציין בהחלטתו כי התרשם שהמדינה משקיעה משאבים רבים בחקירה, וכי בצוות החקירה בתיק יש מספר מרשים של חוקרים - 20 בסך הכל - מהמשטרה ורשות המסים.

לב לבייבצילום: עופר וקנין

"גם בעת הנוכחית קיים חשש לשיבוש החקירה", ציין השופט לאחר שעיין בחומרים שהציגו לו נציגי המשטרה ורשות המסים בדיון. ואולם, לבסוף פסק השופט כי "לא מצאתי כי עילת השיבוש התעצמה במידה המצדיקה הארכת מעצר נוספת".

חקירת פרשת LLD החלה במארס עם מעצרם של שני מבריחי יהלומים בשדה התעופה. חקירתם של השניים הובילה אותם למעסיק שלהם, עד המדינה בפרשה שהפעיל לכאורה עסק להברחת יהלומים. עד המדינה מסר לרשות המסים ולמשטרה כי הוא עובד עבור חברת LLD בשליטת לבייב. עד כה נעצרו בפרשה תשעה חשודים - כולם קשורים לקבוצת לבייב. זאת, בעוד החשוד המרכזי, לב לבייב עצמו ממשיך לשהות ברוסיה כל העת.

סנגורו של שמאלוב, ז'ק חן מסר: "אני מברך על שחרורו של מר שמאלוב מהמעצר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker