המשטרה: "חברת היהלומים של לבייב מתנהלת כארגון פשע"

מעצרם של זבולון לבייב, מנכ"ל חברת LLD ובנו של לב לבייב, ושני חשודים נוספים הוארך עד ליום שלישי ■ לב לבייב עדיין ברוסיה ■ המשטרה על החברה: "מתנהלת כמו ארגון של בלדרי סמים, משבשת ומעלימה ראיות" ■ LLD: "החברה אינה מכירה כלל את האירוע המדווח ופועלת כחוק"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לב לבייב
לב לבייב בבית המשפט המחוזי בתל אביב, 2015צילום: עופר וקנין

"חברת היהלומים LLD מתנהלת כארגון פשע, שמשתמש בבלדרי יהלומים כמו שמשתמשים בבלדרי סמים. זו חברה שמשבשת ומשמידה ראיות" - כך טען היום נציג המשטרה גל צ'סנר בדיון הארכת מעצרם של זבולון לבייב, מנכ"ל LLD ובנו של בעלי החברה לב לבייב, עובד החברה ראובן שמאלוב וחשוד נוסף שלא ניתן לפרסם את שמו. המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרם של החשודים ב-6 ימים, אך השופט גיא אבנון הורה על הארכת המעצר עד ליום שלישי בלבד.

עד כה נעצרו בפרשה תשעה מעורבים, כולם עובדי LLD ואנשים שנתנו לה שירותים - מתוכם שוחררו ששה, חלקם בתנאים מגבילים. קרוב משפחתו של לב לבייב ששמו נאסר לפרסום, שמחזיק במניות LLD, שוחרר בסוף השבוע למעצר בית. כל זאת, שעה שהחשוד הבכיר לב לבייב ממשיך כל העת לשהות ברוסיה.

החקירה החלה במארס עם תפיסת שני חשודים, שלדברי המשטרה ורשות המסים ניסו להבריח יהלומים בשווי המוערך במאות אלפי שקלים בנתב"ג. השניים נעצרו על ידי אנשי יחידת המכס בשעת מעשה, כשניסו לעבור במסלול הירוק מבלי שהצהירו על הסחורה. במהלך החקירה התגלה כי אחד מהם הצניע את היהלומים בגופו.

בהמשך נחקרו השניים, שהובילו את החוקרים למעסיק שלהם, עד המדינה בפרשה שאף שמו נאסר לפרסום. עד המדינה גילה לחוקרים כי הוא מעניק את שירותי הבלדרות לקבוצת LLD שבבעלות משפחת לבייב. לפי החשד בשנים 2018-2010 הבריחה LLD באמצעות הבלדרים סחורה בשווי 300 מיליון שקל מבלי שהוצהר על הכנסת היהלומים לישראל.

ביום שני בשבוע שעבר עברה הפרשה לשלב הגלוי, עם מעצרם של זבולון לבייב וחמישה נוספים מבין החשודים. בנוסף, נערכו חיפושים במשרדי החברה, ונתפס רכוש רב, כולל סחורה שבבעלות החברה. כמו כן, נרשמו הערות על נכסים בבעלות לבייב, לרבות האחוזה שבנה בשנים האחרונות בסביון.

מטעמה של חברת LLD נמסר היום כי "החברה אינה מכירה כלל את האירוע המדווח בתקשורת. מר לבייב והחברות שבשליטתו פועלים בהתאם לנורמות הראויות, ותוך הקפדה על ציות לחוק. אנו מקווים כי הנושא יתברר במהרה, והחשדות יתבררו כמשוללות בסיס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker