כתב אישום: בעלי סופר יודה העלים הכנסות של 18 מיליון שקל

לפי האישום, יהודה גואטה שהיה הבעלים של רשת "סופר זול", הנפיק חשבוניות ביטול עסקה, אף שבפועל לא בוטלו העסקות, כדי להקטין את הכנסותיה המדווחות של החברה ■ כיום גואטה הוא הבעלים של רשת סופר יודה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סופר זול תל אביב
סופר זול סניף אבן גבירול, תל אביבצילום: ניר קידר

חברת סופר זול ומי שעמד בראשה, יהודה גואטה, נאשמים בהעלמת מס של 18 מיליון שקל - כך עולה מכתב האישום שהגישה היום (ב') פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) לבית המשפט השלום בתל אביב.

לגואטה, שבבעלותו כיום חברת סופר יודה, מיוחסות עבירות של השמטת הכנסה מדו"ח המס, קיום פנקסי חשבונות ורשומות כוזבים ושימוש במרמה, עורמה ותחבולה.

לפי כתב האישום שהגיש עו"ד ירון גולומב, ב-2011-2008, גואטה היה מנהל פעיל ובעליה של חברת סופר זול בן יהודה, שמנתה ארבעה סניפים ברחבי תל אביב: סניף ירמיהו-ישעיהו, סניף קינג ג'ורג', סניף ריינס וסניף אבן גבירול. במהלך תקופה זו הוא נהג להנפיק חשבוניות ביטול עסקה בקופות הרשומות בסניפי החברה השונים, אף שבפועל לא בוטלו העסקות. מטרותו היתה להקטין הכנסות מדווחות של החברה.

לפי כתב האישום, גואטה הצהיר על המחזור של סופר זול כך: ב-2008 הוא הצהיר על כ-30 מיליון שקל, ב-2009 על כ-43 מיליון שקל, ב-2010 על מחזור של כ-64 מיליון שקל וב-2011 על מחזור של כ-65 מיליון שקל.  לפי הנטען, הוא הקטין בסך הכל את ההכנסות המדווחות של החברה בסך של כ-18מיליון שקל כולל מע"מ.

ב-2014 נעצר גואטה בחשד להעלמת הכנסות של 13 מיליון שקל לאחר שהוציא זיכויי שווא בהיקף כולל של מיליוני שקלים במשך שנתיים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום