הפרקליטות: אפי נוה יועמד לדין בכפוף לשימוע

נוה חשוד בקשירת קשר לביצוע עבירה מסוג עוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק, וקבלת דבר במרמה ■ אם נוה יועמד לדין בתום השימוע, ההערכה היא כי יאלץ לעזוב את תפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין ■ פרקליטו: "אין יסוד להעמדה לדין. הודעת הפרקליטות - שגויה"

גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד אפי נוה
עו"ד אפי נוהצילום: תומר אפלבאום

יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, יוזמן לשימוע לפני העמדתו לדין בחשד לעבירות של קשירת קשר לביצוע עבירה מסוג עוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק, וקבלת דבר במרמה – כך מסרה הערב (ראשון) פרקליטות המדינה.

"על פי חומר החקירה, החליטו נוה ואישה שהיתה עימו לצאת יחד לחו"ל. השניים קשרו קשר להסתיר ולהעלים במרמה ושלא כחוק את יציאת האישה מגבולות ישראל, וכניסתה חזרה לגבולות ישראל, ולמנוע במרמה ושלא כחוק את תיעוד הכניסה והיציאה הרשמיים ברישומי המעברים", נמסר בהודעת הפרקליטות.

על פי החשד, נוה הזדהה בפני העמדה הממוכנת המוציאה אישור מעבר ליוצאים לחו"ל, וקיבל את אישור המעבר – הוסבר בהודעת הפרקליטות. "לעומת זאת האישה שיצאה עמו, לא הזדהתה בעצמה, לא בפני בקר גבולות ולא בפני עמדה ממוכנת וממילא לא קיבלה אישור מעבר".

"עם קבלת האישור", תוארו המעשים בהודעת הפרקליטות, "מסר אותו נוה לידי האישה, והיא עברה בשער המעבר באמצעותו". זאת, שעה ש"נצמד נווה אל גבה של אישה אחרת (מעורבת שלישית – ג"מ)  שעברה בשער המעבר באמצעות הגייט פאס של עצמה, צעד מאחוריה ובעקבותיה בזריזות, וכך השתחל ועבר בשער המעבר יחד עמה בו זמנית. בדרך דומה פעלו השניים עת חזרו לישראל שאזי נצמד נוה לאישה שחזרה עמו".

לפי החשד - באופן זה הסתירו נוה ובת זוגו את יציאתה מישראל ולישראל, ומנעו תיעוד לנסיעתם המשותפת, וזאת – לדברי הפרקליטות, במרמה ושלא כחוק.

הודעת הפרקליטות חושפת כי נוה שיקר לכאורה כשנתפס בשעת מעשה על ידי בקרית גבול שהוצבה במקום. כשהבקרית ניגשה, ותשאלה את נוה ואת בת זוגו, "הציגו השניים מצג כוזב לפיו אינם יודעים במה מדובר. נוה אף טען בפני הבקרית בכזב שכלל אינו מכיר את האישה".

ככל שנוה אכן יועמד לדין בתום השימוע, ההערכה כי יאלץ לעזוב את תפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין. זאת, בהתאם להלכה שנקבעה בבית המשפט העליון (הלכת דרעי-פנחסי), לפיה פקיד ציבור בכיר המועמד לדין בעבירות חמורות לא יכול להמשיך ולכהן בתפקידו.

עורך דינו של נוה, בעז בן צור מסר: "כפי שהבהרנו בעבר, אין כל יסוד להעמדתו לדין של מר נוה ושל בת זוגו. הודעת הפרקליטות - שגויה, והדברים יתבררו לנכון בהליך השימוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker