חזי מגן לא לבד: בעלי הקינג ג'ורג' וחצר גולדמן חשודים בהעלמת הכנסות באמצעות התוכנה הפיראטית

אברהם רפאל ואמיר בן שיטרית, סאלים ולילה גראבלי השתמשו בתוכנה פיראטית שהפיץ ויטלי שניידרמן ובאמצעותה מחקו חשבוניות לאחר שהופקו ללקוח

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

היום (ב') הותר לפרסום כי הבעלים של מסעדת קינג גו'רג' בתל אביב, אברהם רפאל ואמיר בן שיטרית והבעלים של מסעדת חצר גולדמן, סאלים ולילה גראבלי חשודים בהתקנת תוכנה פיראטית במחשבי המסעדות והקטנת מחזור ההכנסות באמצעותה.

במחלקת המודיעין של רשות המסים ובמחלקת המבצעים של פקיד שומה חקירות תל אביב נאגר מידע רב בדבר העלמות מסים בהיקפים גדולים בתחום הבידור, המסעדות ומועדוני הבילוי. בחקירה סמויה שארכה תקופה ארוכה ביצעו חוקרי רשות המסים מעקבים וקניות במסווה, במגמה לחשוף את שיטת העלמת המס שלפי אומדנים ראשונים נאמדת בעשרות מיליוני שקלים, תוך פגיעה קשה בקופת המדינה.

החקירות הסמויות העלו כי המכנה המשותף במרבית המקרים הינה תוכנת מחשב מתוחכמת ששתולה בקופות הרושמות ומאפשרת לבעל העסק מחיקת נתונים מהפדיון היומי/חודשי בצורה מתוחכמת תוך דיווח על הסכום הנמוך לרשויות המס, בניגוד להוראות ניהול פנקסים ולהוראות פקודת מס הכנסה. עוד העלתה החקירה שמאחורי שיווק התוכנה עומדים אנשי תוכנה שונים. חוקרי הרשות התחקו אחר תוכנות המחשבים השונות, למדו על שיווקן ועל הלקוחות שרכשו את התוכנה, שייבדקו בהמשך החקירה.

ביום ראשון בשבוע שעבר, ניתן האות והחקירה הפכה לגלויה, עשרות חוקרים בראשות רון חכם, פקיד שומה חקירות ת"א בשיתוף היחידה לחשיפת הונאות מחשב ומחלקת ביקורת מערכות מידע ממוחשבות ברשות המסים עצרו את ויטלי שניידרמן, שבבעלותו בית תוכנה המפיץ את תוכנת ה-IPOS לניהול מסעדות, ברים וכיוצא בזה וביצעו מעצרים בקרב בעלי המסעדות שהשתמשו בתוכנה, ביניהם, קינג ג'ורג' וחצר גולדמן. בחקירה הגלויה נתפשו עשרות מחשבים שבאמצעותם נעברו העבירות, הקבצים שנמחקו באמצעות התוכנה שוחזרו וחשפו בפני חוקרי הרשות מסכת העלמת מס מהגדולות והמורכבות שנחשפו בשנים האחרונות.

לפי הבקשה שהוגשה לבית משפט בעניינם של רפאל ובן שטרית, השניים מפעילים את רשת המסעדות קינג ג'ורג', לה סניפים בראשל"צ ובת"א. בחקירתו של איש המחשבים שניידרמן, החשוד במכירת תוכנות פיראטיות המאפשרות מחיקת נתונים ושינוי חשבוניות לאחר הפקתן, הוא מסר כי מכר לרפאל ולבן שטרית את התוכנה הפיראטית. לפיכך, נפתחה חקירה גלויה בעניינם, נערכו חיפושים ותפיסת מחשבים במסעדות הרשת.

כמצוין בבקשה, רפאל ובן שטרית הכחישו בחקירתם את העובדה שהם מוחקים ו/או משנים נתונים של חשבוניות, אך הודו כי איש הקשר שלהם ונותן התמיכה הוא ויטלי (טל) שניידרמן. עוד הודו השניים כי לפני כשנתיים הסבו את תוכנת המחשב הישנה לתוכנת המחשב המשווקת על ידי שניידרמן.

לפי הבקשה שהוגשה לבית משפט בעניינם של גראבלי, השניים מפעילים את מסעדת חצר גולדמן ביפו. סאלים הוא בעל המניות בחברה המפעילה את המסעדה ולילה מנהלת את המסעדה בשוטף. בעקבות מידע מודיעיני, נפתחה חקירה גלויה נגדם, נערכו חיפושים ותפיסת מחשבים במסעדה. כמצוין בבקשה, הכחישו השניים בחקירתם את העובדה שהם מוחקים ו/או משנים נתונים של חשבוניות. לדבריהם, איש הקשר ונותן התמיכה שלהם הוא אדם בשם טל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker