אפי נוה יודח מהוועדה למינוי שופטים? בג"ץ הורה לשקד להשיב לעתירה תוך 10 ימים

פרק הזמן הקצר שדרש השופט עוזי פוגלמן עשוי להעיד על החשיבות שמייחס בית המשפט לסוגייה ■ התנועה לאיכות השלטון טענה בעתירה: "כל רגע נוסף בו נותר נוה בכהונתו מהווה פגיעה אנושה באמון הציבור"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד אפי נוה
עו"ד אפי נוהצילום: תומר אפלבאום

בג"ץ הורה לשרת המשפטים איילת שקד וללשכת עורכי הדין להשיב בתוך 10 ימים לעתירה הדורשת את הדחתו המיידית של ראש הלשכה, אפי נוה, מתפקידו כחבר בוועדה לבחירת שופטים. זאת בעקבות החשדות בקבלת דבר במרמה ועבירה על חוק הכניסה לישראל.

השופט עוזי פוגלמן
השופט עוזי פוגלמןצילום: תומר אפלבאום

העתירה הוגשה בסוף השבוע על ידי התנועה לאיכות השלטון בטענה כי "כל רגע נוסף בו נותר עו"ד נוה בכהונתו בוועדה למינוי שופטים מהווה פגיעה אנושה באמון הציבור ברשויות השלטון ובוועדה למינוי שופטים בפרט – פגיעה אשר תשפיע על כל מינוי הנעשה בתקופה זו". הבוקר (א') הורה שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן לשקד וללשכת עורכי הדין להשיב לעתירה בתוך פרק זמן קצר יחסית, דבר העשוי להעיד על החשיבות שמייחס השופט לעתירה.

נוה נעצר לפני כשבועיים לאחר שהבריח את בת זוגו במעבר הגבולות בנתב"ג ללא החתמת דרכונה, בדרכם של השניים לחופשה בחו"ל. נוה ובת זוגו נתפסו על ידי בקרי רשות ההגירה בשעת מעשה בשובם מהחופשה שעה שניסו, ללא הצלחה, להבריחה בחזרה לתוך ישראל. השניים עוכבו ונחקרו.

הרקע למעשים, כפי שהסביר נוה בתגובה לפרסומים קודמים, נוגע לסכסוך גירושים שהוא מנהל, וקשור ככל הנראה לרצון למנוע תיעוד כניסות ויציאות שלו ושל זוגתו החדשה באותן השעות – מה שעשוי לשמש ראיה לקשר ביניהם. ראיה שכזו עשויה להיות בעלת השלכת משפטיות ואף כלכליות ניכרות בהליך הגירושים של נוה.

חקירתו של נוה כבר הסתיימה והתיק בעניינו הועבר לפרקליטות מחוז מרכז. מי שיכריעו בתיק הם פרקליטת המחוז, רחל אבישר-אבלס, ופרקליט המדינה שי ניצן. סנגורו של נוה, בעז בן-צור, התראיין בתקשורת בימים האחרונים וניסה להסביר כי מדובר בסך הכל במעידה חד פעמית (למרות שהמעשים בוצעו פעמיים – בהלוך ובחזור) וטען כי אין להעמיד את נוה לדין. 

לפי פרסום בחברת החדשות מהשבוע שעבר, בפרקליטות כן נוטים להעמיד לדין את נוה - אך קדם לכך פרסום סותר בערוץ עשר. בפרקליטות מתעקשים כי טרם התגבשה החלטה בעניינו של נוה.

מלשכת שרת המשפטים נמסר: "עו"ד אפי נוה הוא נציג לשכת עורכי הדין שנבחר כדין בידי המועצה הארצית של הלשכה לשמש כחבר הוועדה לבחירת שופטים, לתקופה של שלוש שנים, כאמור בחוק יסוד: השפיטה ובחוק בתי המשפט. סמכות ההשעיה של נציג לשכת עורכי הדין נתונה גם היא בידי המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין בלבד, ולא בידי השרה. בנוסף, עו״ד נווה הודיע כי במקרה והטיפול בעניינו לא יסתיים עד מועד כינוס הועדה בסוף נובמבר - הוא לא ישתתף בישיבה״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker