עד המדינה ניר חפץ בודק אפשרויות השקעה בארה"ב: "לא מתכוון לעזוב את ישראל"

במקביל, מו"ל ישראל היום שלדון אדלסון מסר עדות משלימה בתיק 2000, במה שעשוי להיות אקורד הסיום לחקירות נתניהו, לרבות תיקי 1000 ו-4000

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חפץ
ניר חפץצילום: עופר וקנין

יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו ועד המדינה נגדה, ניר חפץ, בודק אפשרויות השקעה בארה"ב, ובין היתר בחן רכישת מלון בפלורידה. בתוכנית "אולפן שישי" של חברת החדשות, התייחס איש התקשורת ז'וז'ו אבוטבול לחפץ, שהוצג כחברו: "הוא (חפץ) בסדר, הוא עובר לארצות הברית, קנה שם מלון, בפלורידה", אמר אבוטבול. בתגובה לכתבה באולפן שישי נמסר הערב מטעמו של ניר חפץ: "הדברים שייחס לי בכתבתכם מר ז׳וז׳ו אבוטבול אינם נכונים. אין בכוונתי, ומעולם לא תיכננתי ואף לא חשבתי לעזוב את ישראל, ההיפך המוחלט הוא הנכון".

חפץ הפך בפברואר לעד מדינה ומסר לחוקריו ראיות מסבכות כנגד נתניהו ובני משפחתו, להוכחת החשד המרכזי בתיק 4000: מתן הטבות רגולטוריות לקבוצת בזק, אז בשליטת איש העסקים שאול אלוביץ', בתמורה להתערבות של אלוביץ' בתוכן העיתונאי באתר וואלה שבבעלות הקבוצה, לטובת נתניהו. חפץ לפי עדותו, תיאם את ההתערבות בהתאם להוראות של בני משפחת נתניהו.

בעקבות ההסכם, שבמסגרתו מסר הקלטות מפלילות כנגד לקוחותיו, פורסמו הערכות על סוף הקריירה של חפץ כיועץ תקשורת. כעת, מסתבר, חפץ פותח דף חדש מעבר לים.

תיק 2000: אדלסון מוסר עדות בפעם השלישית

בתוך כך, העיתונאי מוטי גילת פירסם בסוף השבוע ב"כאן" כי מו"ל ישראל היום, שלדון אדלסון, מסר עדות משלימה בתיק 2000 בשבוע שעבר. עדות אדלסון, השלישית במספר בתיק, נדרשה במסגרת השלמות החקירה, עליהן הורתה הפרליטות למשטרה. ככל הידוע, עדותו חותמת את שלב השלמות החקירה הנוכחי ועשויה להוות גם אקורד הסיום לחקירות נתניהו בשלל תיקיו, לרבות תיקי 1000 ו-4000.

בחודשים הקרובים צפויה פרקליטת מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה), ליאת בן-ארי, לגבש חוות דעת שתמליץ אם להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאר המעורבים. המלצתה תועבר לבחינה של פרקליט המדינה שי ניצן, שיחליט אם לאמץ את חוות הדעת. החלטתו של ניצן תעמוד לבחינה של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. בפרקליטות ובמשטרה נמנעים מלהתחייב על תאריך להחלטת היועץ, אך גם לאחר שזו תתקבל, צפוי לנתניהו הליך של שימוע שההכנה אליו, וקבלת ההחלטה בעקבותיו, צפויים לקחת עוד חודשים רבים.

בתיק 2000 חשוד ראש הממשלה כי בחודשים שקדמו לבחירות 2015 קידם נתניהו עסקה עם מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, לפיה בתמורה להטיית הסיקור העיתונאי ב"ידיעות אחרונות" לטובתו של נתניהו, יפעל ראש הממשלה לפגיעה ב"ישראל היום" באמצעות תמיכה בחוק שנועד להגביל הפצת יומונים בחינם. העסקה לא הושלמה בסופו של דבר.

שלדון אדלסוןצילום: John Locher/אי־פי

עדותו של אדלסון בתיק נדרשה על רקע הקלטותת נתניהו-מוזס, שאותרו על מכשיר הטלפון של ארי הרו, לשעבר ראש הסגל בלשכת נתניהו. בתמלילי ההקלטות שפורסמו ב"הארץ" ובחברת החדשות, צוטט נתניהו אומר למוזס כי בטרם קידום החוק, עליו להיוועץ עם אדלסון, שכונה בפיו "הג'ינג'י".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker