כים- ניר, מפעילת מערך כיבוי האש המוטס בישראל, הגישה בקשה להקפאת הליכים

הקבוצה שנקלעה לחובות של כ-25 מיליון שקל טוענת כי הקפאת ההליכים נדרשת כדי להשלים את מכירת השליטה ■ העובדים שלא קיבלו את משכורת ספטמבר ואוקטובר הגישו בקשת פירוק

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס כיבוי
מטוס כיבויצילום: אליהו הרשקוביץ

קבוצת כים-ניר, הכוללת שלוש חברות, הגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי לוד בקשה למתן צו הקפאת הליכים. במקביל הגישו עובדי החברה בקשה למתן צו פירוק.

החברה מסבירה כי הבקשה מוגשת לאור משבר תזרימי שאליו נקלעה הקבוצה שנוצר בשל עיכובים בהשלמת עסקה למכירת השליטה בקבוצה. השלמת העסקה תאפשר את פירעון מלוא החובות וההתחייבות של החברות. עוד נכתב כי לקבוצה פנו מספר לא מבוטל של מתעניינים לרכישתה ובהן חברות מסחריות.

בבקשה נכתב כי "בשל הרישיונות הייחודיים הדרושים לשם הפעלת טייסת הכיבוי והטיפול במטוסי הכיבוי, אין גורם אחר שיכול להכנס לנעלי הקבוצה לצורך הפעלת טייסת הכיבוי" וכי אלביט מערכות  - שהיא הבעלים של מטוסי הכיבוי שהחברה משתמשת בהן - הודיעה על הנכונות שלה לסייע לקבוצה במהלך הקפאת ההליכים אם יובטח לה כי הקבוצה תמשיך להפעיל את טייסת הכיבוי באופן סדיר.

לפי הבקשה, חובותיה מסתכמים בכ-25 מיליון שקל, כשהחוב הגדול שלה הוא ל בנק אגוד בסכום של כ-8 מיליון שקל.

בבקשה שהגישו 87 עובדי החברה לצו פירוק, נכתב כי לא הופרשו להם כספים לקופות גמל וקרנות השתלמות במשך יותר מחמישה חודשים, ונמסר להם כי החברה לא מסוגלת לשלם להם את שכר ספטמבר ואוקטובר.

פעילות הקבוצה הוותיקה, שמעסיקה 120 עובדים, היא בתחום התעופה החקלאית, תעופה אזרחית ומסחרית והיא אחראית על הפעלת מערך כיבוי האש המוטס של מדינת ישראל. בעל השליטה הוא מרדכי אכטמן (כבן 90) באמצעות חברת אכטמן הנדסה והמנכ"ל שלה הוא אודי זוהר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker