"אם נתניהו נחקר בעבר בפרשת ההובלות, אתה מצפה שיפסיק לטוס על חשבון אחרים"

נחום לוי , יועץ מבקר המדינה לענייני שחיתות: נבחרי הציבור ישראל לא יודעים להפיק לקחים

שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני מזרחי

"אם בנימין נתניהו נחקר בעבר בפרשת עמדי הובלות, אתה מצפה שהוא יפיק לקחים ויפסיק לטוס על חשבון אחרים", כך הצהיר נצ"מ (בדימוס) נחום לוי, יועץ מבקר המדינה לענייני שחיתות בכנס של לשכת המבקרים הפנימיים.

לדבריו, נבחרי הציבור במדינה ישראל אינם יודעים להפיק לקחים: "אם נתניהו נחקר בעבר בפרשת עמדי הובלות אתה מצפה שהוא יפיק לקחים ויפסיק לטוב על חשבון אחרים, כנ"ל אהוד ברק וכמובן אהוד אולמרט".

לוי, שהשתתף בפאנל שעסק בנושא טוהר מידות, קשרי הון ושלטון הוסיף כי "אם נבחרי הציבור שלנו לא יפיקו לקחים הרי שבשנת 2031 יהיו הרבה יותר שחיתויות מהיום. חלק גדול מראשי הממשלה הם קליינטים קבועים ביחידה הארצית לחקירות הונאה"

לדבריו, כשהיה סגן ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה נתקל בשורה ארוכה של אנשי ציבור בחדרי החקירות מכל המוקדים: ממשלתי, מקומי ורשויות אחרות: "ביום הראשון של חקירת פרשת המינויים של ג'קי מצא ברשות המסים, לא ידענו מה לעשות כי כל רשות המסים היתה ביאח"ה". לוי סיכם את דבריו: "זה המצב במדינה ואחר כך לכו תגידו שאנחנו לא מדינה מושחתת".

עו"ד ציון אמיר שהשתתף גם הוא בפאנל הסביר כי בנושא הון ושלטון הוא אינו בטוח שהוא מעוניין בעמדת הסנגור. לדבריו: "הברית שעו"ד רם כספי מקדש בין הון ושלטון היא בעייתית מאוד בעיני", לדבריו, לא מספיק לראות את הדברים בעיניים כלכליות ומשפטיות וכי צריך ראיה רחבה יותר - ערכית וחברתית, באיזו חברה אנחנו רוצים לחיות: "אז אם יש כאלה שמאיימים שבעלי הון יברחו מכן, שיברחו לא אכפת לי. אני מעדיף חברה נקיה עם פחות כסף מאשר חברה עם הרבה כסף".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום