פרשת השחיתות במשרד התחבורה: חשוד נוסף נעצר

העצור מכהן כמנהל בחברת אוטובוסים ■ לפי חשדות המשטרה, העניק טובות הנאה לחשוד המרכזי בתיק - הבכיר במשרד התחבורה

גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוסצילום: עופר וקנין
גור מגידו

המשטרה עצרה היום (א') חשוד נוסף בפרשת החשד לשחיתות במשרד התחבורה. החשוד, תושב נצרת, מכהן כמנהל בחברת אוטובוסים. מיוחסת לו עבירה של מתן טובות הנאה שוות כסף לחשוד המרכזי בתיק, בכיר במשרד התחבורה, בתמורה לקידום ענייניה של החברה, ובכלל זה – סובסידיות המשולמות ממשרד התחבורה לחברות אוטובוסים המפעילות קווים באיזור הפריפריה. בשעה זו מובא החשוד להארכת מעצר.

ארבעה חשודים אחרים בתיק הם בני משפחת סלע מנהריה, בעלי חברת "אפיקים", החשודים במימון הוצאות אישיות של הבכיר במשרד התחבורה, הקשורות לבית פרטי שבנה בישוב יוקרתי במרכז הארץ. זאת בתמורה לקידום ענייניהם, ובכלל זה הפעלת קווים שונים וקביעת שיעור הסובסידיה שתשולם בגינם. אחד העצורים, ערן סלע, מכחיש את החשדות נגדו.

הבכיר במשרד התחבורה אמון על מתן הזיכיונות להפעלת קווי אוטובוס. הוא חשוד בהעדפת חברת אפיקים על פני אחרות, בתמורה ל"טובות הנאה שוות כסף", כלשון הודעת המשטרה. הבכיר חלש על תחומי פעילות רבים הנוגעים להפעלת אוטובוסים ולמערך התחבורה הציבורית בישראל. בתפקידו ברשות הארצית לתחבורה ציבורית, היה הבכיר אחראי לכל המהלכים הקשורים ברישוי, בתפעול ובתכנון רשת השירות של התחבורה הציבורית בישראל. לאחרונה הוציא משרד התחבורה מכרז לאיוש מחודש של משרת ראש אגף תכנון, תפקיד שסמכויותיו כונסו עד כה תחת אחריותו של הבכיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker