אפי נוה כבר לא מקבל גיבוי מלא משקד: "החקירה תסתיים בקרוב, ואז נעשה הערכה מחדש"

שרת המשפטים על אפי נוה: "בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של יו"ר לשכת עורכי הדין בישיבת הוועדה לבחירת שופטים"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
 שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה
שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה (2015)צילום: תומר אפלבאום

שרת המשפטים איילת שקד נסוגה מהגיבוי המוחלט שהעניקה בסוף השבוע ליו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, בעקבות חקירתו בשבוע שעבר. לאחר שבסוף השבוע הסבירה כי לא תדרוש את התפטרותו של נוה מהוועדה לבחירת שופטים, בנימוק של התנגדותה ל"ציד המכשפות" שנערך לנוה כהגדרתה בעקבות חקירתו, הודיעה השרה היום (א') כי תמתין לסיום חקירתו של נוה, הצפויה בזמן הקרוב, ואז תגובש במשרדה עמדה בנושא המשך חברתו של נוה בוועדה.

"בירור שנערך במשרד המשפטים העלה כי החקירה בעניין תסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר", נכתב בהודעת לשכת שקד, "בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד למעלה מחודש ימים. בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה בישיבת הוועדה הקרובה".

נוה נעצר בתחילת השבוע שעבר בכניסה לישראל, עת שנחת מטיסה וניסה על פי החשד להכניס נוסעת נוספת לישראל מבלי שתעבור את הליך ביקורת הדרכונים. הוא חשוד בעבירה של קבלת דבר במרמה ועבירה על חוק הכניסה לישראל.

לאחר פרסום הפרטים בסוף השבוע פנה TheMarker לשרה בשאלה אם תדרוש את פרישתו של נוה מהוועדה לבחירת שופטים. מלשכת השרה נמסר בתחילה כי "שרת המשפטים סבורה שהגיע הזמן להפסיק את ציד המכשפות כלפי כל נחקר במשטרה שהוא אישיות ציבורית. לפיכך התשובה היא שלילית". כעת, לאחר שערכה בירור במשרדה, שינתה שקד את עמדתה.

עוד בטרם יצאה הודעת השרה, פנתה התנועה לאיכות השלטון במכתב לשקד ולנשיאת בית המשפט העליון בדרישה להרחיק את נוה מהוועדה למינוי שופטים. "מצב בו לאדם הנתון תחת חקירה פלילית תינתן האפשרות להכריע בשאלת מינויים של שופטים, שחלקם עשויים להיות מבין השופטים שעניינו יתגלגל לפתחם בעתיד, מעלה חשש לניגוד עניינים של ממש בו עשוי להיות מצוי עוה"ד נוה בתפקידו כחבר בוועדה", נכתב בפניית התנועה.

בד בבד, פנה חבר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, אבי שינדלר, ליו"ר המועצה, עורכת הדין חוה מריצקי, בדרישה לכנס בדחיפות את המועצה לדיון בחשדות כנגד נוה. "בנסיבות החמורות של החקירה ומפני החשש לכבוד המקצוע אבקש לכנס בדחיפות דיון בשאלת יכולתו של נוה להמשיך לכהן כיו"ר לשכה וכחבר בוועדה לבחירת שופטים", כתב שינדלר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker