אפי נווה, יו"ר לשכת עורכי הדין, נחקר באזהרה; "החקירה נוגעת לחייו הפרטיים"

לפי הפרסום בחברת החדשות, נוה נחת בנתב"ג בתחילת השבוע כשהוא מלווה בנוסעת נוספת. נוה ניסה לכאורה לסייע לנוסעת להיכנס לישראל מבלי שתציג את דרכונה בפני ביקורת הגבולות. המשטרה על השאלה מדוע לא נמסרה הודעה לציבור: "מפאת צנעת הפרט לא נוכל להרחיב"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה
יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוהצילום: עופר וקנין

יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אפי נוה נחקר בתחילת השבוע בחשד לעבירת מרמה ולעבירה על חוק הכניסה לישראל - כך דיווח היום העיתונאי גיא פלג בחברת החדשות.

נוה הוא חבר בועדה למינוי שופטים ומתוקף תפקידו והשפעתו הפוליטית בוועדה הוא בעל יכולת לחרוץ את גורלותיהם של מאות שופטים ומועמדים לשיפוט. זאת, על רקע הברית הפוליטית בינו לבין שרת המשפטים איילת שקד, שהיא ונוה נחשבים למכתיבים את מהלכי הוועדה. למרות זאת, חקירתו לא פורסמה על ידי המשטרה וגם לא משרד המשפטים, עד להדלפה הערב. 

לפי הפרסום, נוה נחת בנתב"ג בתחילת השבוע כשהוא מלווה בנוסעת נוספת. נוה ניסה לכאורה לסייע לנוסעת להיכנס לישראל מבלי שתציג את דרכונה בפני ביקורת הגבולות. עוד דווח כי הבקרים של רשות שדות התעופה הבחינו במעשיו של נוה ועיכבו אותו, אך כשהתבררה זהותו, נדרשו לפנות למי שהוגדרו בפרסום של פלג כ"דרגים הבכירים ביותר במערכת אכיפת החוק", כדי לאשר את החקירה. גם לאחר שהתקבל האישור לחקירה והדברים הובאו לכאורה לידיעת אותם בכירים במערכת אכיפת החוק, משום מה – הדבר לא דווח לציבור ולא ברור אם היה מתגלה אם לא חשיפת הסיפור הערב. נווה הודה בחקירתו במעשה.

אפי נוה נבחר לתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין ב-2015, ובניגוד לחלק מקודמיו, מצליח למשול בלשכת עורכי הדין ביד רמה, ומבלי שקמה לו אופוזיציה ממשית. במהלך שלוש השנים האחרונות גברה השפעת הגילדה של עורכי הדין, תחת נוה, על רקע קשריו הפוליטיים, ההשפעה הגוברת של הלשכה בתקופתו על הליכי חקיקה בכנסת ובעיקר – על רקע ההשפעה היתרה של הלשכה בוועדה למינוי שופטים אותה השיג באמצעות הברית עם שקד. במקביל, נוה הוא שותף במשרד עורכי דין פרטי העוסק בתחום הנזיקין והביטוח.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

נוה מסר בתגובה לפרסום: "המקרה המדובר הינו חלק מהליך גירושין קשה וכואב שאני חווה, לצערי, ושהינו חסוי על פי דין. מפאת פרטיותם של ילדיי משפחתי, אין בכוונתי להתייחס לנושא, ואני מקווה שהעיסוק האובססיבי והפוגעני בחיי ייפסק".

TheMarker פנה למשטרת ישראל בשאלה מדוע לא נמסרה לציבור הודעה על חקירת נוה. תגובת המשטרה: "אנחנו מאשרים כי נפתחה חקירה בנושא. מעבר לכך, מדובר בחקירה מתנהלת הנוגעת לחייו הפרטיים של החשוד ועל כן מפאת צנעת הפרט לא נוכל להרחיב מעבר לכך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker