פנייה לוועדת הבחירות: "ראוי כי המועמדים יפרסמו את שמות התורמים וסכומי התרומות"

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

>> עורכי הדין גלעד ברנע וערן גולן פנו אתמול לעו"ד מיבי מוזר, יו"ר ועדת הבחירות בלשכת עורכי הדין, בבקשה לקיים דיון בוועדת הבחירות ולקבל החלטות שיחייבו את המועמדים לראשות הלשכה ואת הרשימות השונות המתמודדות לחשוף ולפרסם את זהות התורמים וסכומי הכסף שתרמו לשם מימון תעמולת הבחירות.

ברנע וגולן מתמודדים מטעם רשימת "תכלית ראויה", המאגדת עורכי דין חברתיים ממגזרים שונים, בבחירות למועצה הארצית של הלשכה וברשימה לוועד מחוז תל אביב. הם מציינים בפנייתם כי "המועמדים לראשות הלשכה מסרבים נחרצות לחשוף ולפרסם את זהות התורמים וסכומי הכסף שתרמו לשם מימון מערכת הבחירות ותעמולת הבחירות שהם מקיימים". לטענתם, "מצב דברים זה יוצר תשתית מפלה ולא שוויונית לניהול הבחירות, ופוגע אנושות בעקרון היסוד של כל מערכת בחירות, השוויון. מחד, מועמדים ורשימות מקיימים מכונת תעמולה מסיבית, לא שקופה ושמקורות המימון שלה אינם ידועים (וממילא לא ידוע מהם האינטרסים העומדים מאחוריהם), ומולם יש רשימות ומועמדים המבקשים ופועלים לקיים מערכת בחירות הוגנת, שוויונית וראויה, ואשר אין להם את המשאבים והמימון האמור - מצב דברים זה לא יכול להימשך ויש להפסיקו באחת".

ברנע ואלון מודעים לכך שהחוק אינו מחייב את המתמודדים בבחירות ללשכה לחשוף את הנתונים שאותם הם מבקשים, אך הם סבורים כי בסמכות ועדת הבחירות לקבוע הוראות לחשיפת מקורות המימון. בנוסף הם מציינים כי "ראוי ומתחייב כי רשימות ומועמדים המציגים עצמם כשוחרי שלטון החוק, זכויות אדם ועיקרון השוויון, ינקטו במגבלות המתחייבות ויפרסמו לאלתר את שמות התורמים וסכומי התרומות, בדרך של מחויבות עצמית בבחינת קוד התנהגות אתי מתחייב". לדבריהם, אם הנושא לא יוסדר לאלתר, הם ישקלו "נקיטת צעדים נוספים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker