חברת הנשק הגיאורגית ביטלה את הגישור שמנהל אולמרט בתביעה נגד מילוא

חברת שינדזה הודיעה לבית המשפט כי הגישור נכשל, וכי היא מעוניינת להמשיך לנהל את התביעה נגד מילוא ■ לטענת החברה, היא העניקה למילוא ייעוץ, אך הוא הפר את ההסכם עמה ולא שילם כמוסכם

גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני מילואצילום: אייל טואג
גור מגידו

חברת הנשק הגיאורגית שינדזה פרשה מהליך הגישור שניהל ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בתביעה שהגישה נגד השר לשעבר רוני מילוא. בהודעה שמסרה החברה בסוף השבוע באמצעות עו"ד אילן סופר, לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נכתב כי הגישור נכשל וכי החברה מעוניינת להמשיך ולנהל את התביעה שהגישה נגד מילוא בבית המשפט.

לטענת שינדזה, היא סיפקה שירותי ייעוץ למילוא שביקש בפעילות מסחר בנשק בגיאורגיה סביב 2005. בתביעה שהגישה החברה, נטען כי מילוא הפר את ההסכם עמה ולא העביר לה נתחים מרווחיו שהגיעו לה, הנאמדים במיליוני שקלים ואף סירב לפרט אודות עסקות שבהן היתה זכאית לכאורה לחלק בעמלה שגרף. שינדזה טוענת כי מילוא חייב לה שליש מהעמלות שקיבל על עסקות עם ממשלת גיאורגיה, עסקות בהיקף המגיע לטענת החברה, לעשרות מיליוני שקלים.

אהוד אולמרטצילום: מגד גוזני

באמצע 2017 השתחרר אולמרט ממאסר בן 16 חודשים (לאחר ניכוי שליש), בעקבות הרשעתו בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט בפרשות הולילנד וטלנסקי. בתחילת השנה מונה ראש הממשלה לשעבר למגשר על ידי הצדדים לסכסוך. זאת, אף שאת מילוא אולמרט מכיר אולמרט מימיהם המשותפים כפוליטיקאים בליכוד. בהודעה ששיחררה החברה עם ביטול הגישור, נטענו טענות קשות כנגד אולמרט, להן בחרנו שלא לתת פומבי, מאחר שאותן הטענות נעדרו מהמסמך שהגישה החברה לבית המשפט בסוף השבוע.

עסקות עם רפא"ל

שינדזה קרויה על שמו של איש עסקים בשם גיאורגי שינדזה, אך בעל המניות היחיד בה על פי המרשם, הוא אדם בשם עומר אדילשווילי. לפי התביעה, בין שינדזה לבין מילוא וישראלי-גיאורגי בשם רפאל אלואשווילי, נוצרה שותפות סביב 2005, במטרה לתווך בעסקות בטחוניות בין גיאורגיה לישראל.

מילוא ואלואשווילי היו אמורים, לפי הטענות, לפנות לחברות בישראל ולעניין אותן בעסקות בגיאורגיה. זאת, בעוד שינדזה היה אמון על ניהול הקשר עם שותפים מקומיים בגיאורגיה ועם ממשלתה. מערכת היחסים העסקית תיפקדה יפה במשך כעשור, ובין היתר, מפרטת התביעה, הובילה לקידום של עסקות שערכו החברות אלביט ורפא"ל בגיאורגיה.

ואולם, לפי התביעה, עם סיום השותפות בין הצדדים ב-2015, הפסיק מילוא להעביר דיווחים לחברה אודות עסקות משותפות שהחלו בתקופת השותפות. זאת, לטענתה, מתוך מטרה שלא לשלם לה כספים המגיעים לה.

שינדזה טוענת כי לאחר שפנתה למילוא כדי לקבל את המידע המלא, החלה מסכת של התעמרות בה בידי השלטון הגיאורגי. "מר אדילשווילי הוזמן לפגישה במחלקת החקירות של משרד האוצר הגיאורגי, במסגרתה התבקש לחתום על מסמך ויתור על טענות כלפי מילוא. מר אדילשווילי סירב לנסיונות האיום והסחיטה הללו", תוארו הדברים בתביעה. בשלב זה מבקשת שינדזה מבית המשפט להורות למילוא לחשוף מסמכים הנוגעים לעסקות בפניה.

מילוא טען בתגובה שהגיש לבית המשפט באמצעות עו"ד רם כספי, כי שינדזה מתעלמת מהסכם שסיים את היחסים בין מייסדה, גיאורגי שינדזה, לבין חברתו של מילוא בו התחייב המייסד שגם החברות בבעלותו מוותרות על טענותיהן. זאת, על בסיס תרגיל שעיקרו העברת החברה לבעלות "אדם מבוגר שאין ולא היה לו כל קשר עם מערכת היחסים העסקית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker