התאחדות הקבלנים ונשיאה לשעבר נסים בובליל הורשעו בעבירות הגבלים עסקיים

השופט הרשיע את בובליל ואת התאחדות הקבלנים בעבירה של צד להסדר כובל, בנוסף לעשרות נאשמים אחרים שהורשעו בעבירה זו ■ נאשמי ההתאחדות זוכו מעבירת קו פעולה בחלק השני של האישום, הנוגע לקרטל הקבלנים במכרז עוטף עזה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא התאחדות הקבלנים והבונים לשעבר, ניסים בובליל
אפרת נוימן

השופט משה יועד הכהן, מבית המשפט המחוזי בירושלים, הרשיע היום (ה') את התאחדות הקבלנים ואת נשיאה לשעבר, ניסים בובליל, בעבירות על פי חוק ההגבלים העסקיים. 

כתב האישום הוגש בסוף 2010 וכלל אישומים בעבירות על חוק ההגבלים העסקיים. במרכזו היתה טענה, שלפיה שורה של 35 נאשמים, ובהם בובליל, עברו עבירות של קביעת קו פעולה או ניסיון להוות צד להסדר כובל (קרטל). אלה שתי עבירות המשקפות התנהגות שנועדה למנוע או להפחית תחרות.

קבוצת הנאשמים הראשונה כוללת בעלי תפקידים בהתאחדות הקבלנים והבונים בישראל, וכן את ההתאחדות עצמה. הקבוצה השנייה כוללת כמה חברות קבלניות ובעלי תפקידים בהן, שלטענת המדינה הגיעו להסדר כובל.

התאחדות ובכירים בה הואשמו כי המליצו לחברי ההתאחדות לא לגשת למכרזים שבהם לא ניתן פיצוי לעלייה במחירי הברזל ובתשומות הבנייה. החברות הקבלניות ומנהליהן הואשמו בכך שהסכימו במשותף לא להגיש הצעות למכרז להקמת חדרי מיגון ביישובי עוטף עזה, משום שלא ניתן בו פיצוי.

השופט הרשיע את בובליל ואת התאחדות הקבלנים בעבירה של צד להסדר כובל, בנוסף לעשרות נאשמים אחרים שהורשעו בעבירה זו. נאשמי ההתאחדות זוכו מעבירת קו פעולה בחלק השני של האישום, הנוגע לקרטל הקבלנים במכרז עוטף עזה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker