בנק מזרחי טפחות הגיש תביעה בסך 10 מיליון שקל נגד מנהל הסניף בכרמיאל

מזרחי טפחות תובע את מנהל הסניף, שחר נאוס, ואת אחד הלקוחות, אבי אלג'ם, בטענה שפעלו יחדיו להונות את הבנק

שני מזרחי

בנק מזרחי טפחות הגיש היום תביעה בסכום של למעלה מ-10 מיליון שקל נגד מנהל סניף בכרמיאל, שחר נאוס ונגד לקוח בסניף, אבי אלג'ם. בנוסף, פנה הבנק בבקשה לבית המשפט המחוזי בנצרת להטיל עיקולים על חשבונות השניים ולהוציא צו עיכוב יציאה מהארץ נגד אלג'ם. תביעה זו מסעפת את הפרשה שהחלה עם תלונתו של אלג'ם במשטרה על מעילה של נאוס בחשבונותיו בסכום של למעלה מ-12 מיליון שקל.

לפני כשבוע וחצי, הגיש אלג'ם תלונה נגד מנהל הסניף, נאוס שלטענתו הותיר אותו עם חובות של למעלה מ-12 מיליון שקל. בתלונה שהגיש אלג'ם במפלג ההונאה של מחוז תל אביב הוא טען כי היה בקשרי ידידות עם נאוס עוד מילדותם. לטענת אלג'ם, שהחזיק חשבון בנק עם יתרה של 6 מיליון שקל בסניף, נאוס פתח עשרות חשבונות פיקטיביים נוספים על שמו בהם ביצע את המעילה והותיר אותו עם חובות עצומים בחשבונות אלו בעוד נאוס נמלט מהארץ.

בתלונה סיפר אלג'ם, כי כמה ימים קודם להגשת התלונה, קיבל שיחה מחבריו שעובדים בבנק ולפיה יש בעיות בחשבונות הבנק שלו. אלג'ם ניסה לשוחח עם מנהל הסניף, נאוס, אך ללא הועיל. מספר ימים לאחר מכן, לטענת אלג'ם, פנו אליו החברים פעם נוספת ואמרו כי מצאו תצהיר של נאוס ובו הוא מודה במעילה ובפתיחת חשבונות פיקטיביים בשם אלג'ם.

בעקבות התצהיר ניגש אלג'ם עם בא כוחו, עו"ד ירון זומר, למנהל המרחב וביקש להסיר את המגבלות שהוטלו על חשבון הלקוח האמיתי. מנהל המרחב הסביר כי כל הפרשה נמצאת בבדיקה והלקוח נותר עם חובות של 12 מיליון שקל ומגבלות על חשבונו האמיתי.

יום לאחר שהגיש אלג'ם את תלונתו, הגיש בנק מזרחי טפחות תלונה נגד אלג'ם ונאוס בחשד שניסו "לעקוץ" את הבנק ובצורה זו מעלו יחדיו בסכום של למעלה מ-12 מיליון שקל. הבנק בתלונה ציין כי אלג'ם, שהתלונן כי לא ידע מה קורה בחשבונותיו ועל המעילה שבוצעה בהם, עוקב אחר חשבונותיו באינטרנט ומכיר כל פרט בהם.

לטענת הבנק, בניגוד לטענת אלג'ם, כי לא ידע כביכול על כך שמנהל הסניף פתח חשבונות על שמו, כבר בתחילת הבדיקה של הביקורת הפנימית התברר, כי כספים בסכום מצטבר של לפחות כ-1.3 מיליון שקל, עברו בשנים האחרונות מחשבונות אלה לחשבונות האחרים שלו.

עוד צוין בתלונה שהוגשה במשטרת כרמיאל, כי אלג'ם ונאוס היו בקשרים חברתיים ארוכי שנים, וכי אלג'ם הגיע לסניף לעתים תכופות, וקיים שיחות ממושכות עם נאוס בחדרו, מאחורי דלתיים סגורות.

העברת הכספים שאלג'ם הבחין בה ומערכת היחסים הקרובה עם נאוס מחזקים אפוא את החשד, כי אלג'ם, לא רק שידע על פעילותו של נאוס, אלא היה גם שותף פעיל בניסיון לעוקץ משותף של השניים, כנגד הבנק.

מהבנק נמסר: "יצוין, כי עובדים בסניף הם שהתריעו בפני הביקורת הפנימית בבנק על התנהלות בלתי-תקינה של המנהל. במקביל לפתיחת בדיקה מעמיקה, הגיש הבנק תלונה במשטרה נגד המנהל וכן דיווח על האירוע לבנק ישראל. יודגש, כי לבנק יש די ביטחונות בחשבונות המדוברים".

דובר הבנק אמר כי לקוחות שיימצא שנפגעו, בלא ידיעתם, יקבלו טיפול ומענה הולם.
אתמול (ד') כאמור, הגדיל הבנק לעשות והגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד השניים בסכום של למעלה מ-10 מיליון שקל, במקביל לתביעה הגיש הבנק בקשות להטיל עיקולים על נכסיהם של אלג'ם ונאוס ונגד אלג'ם הוטל צו עיכוב יציאה מן הארץ.

לדברי הבנק "צעדים אלו מצטרפים לתלונה שהגיש הבנק למשטרה נגד נאוס ואלג'ם ולחקירה פלילית שנפתחה נגדם לאחר חשיפת הפרשיה על ידי עובדים בסניף".
הבנק הוסיף כי כפי שנטען בבקשות לסעדים זמניים ובתביעה: "נאוס ואלג'ם, בעצמם או בשיתוף גורמים נוספים שזהותם טרם התבררה, עשו יד אחד וביחד התעשרו שלא כדין על חשבון הבנק".

מבא כוחו של אלג'ם, עו"ד ירון זומר נמסר בתגובה: "אין כל בסיס לתובענה של הבנק. לאבי אלג'ם אין כל קשר למעשי הונאה או רמאות שביצע מנהל הסניף הסורר. טרם קיבלנו את התובענה ואת בקשות העיקולים ואני מניח שבזמן הקרוב האמור יתברר והבנק יישא בתשלום כל הנזקים שנגרמו למר אלג'ם עד כה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker