העובד לשעבר של שיכון ובינוי בקניה שטען למעשי שחיתות - משך את התביעה נגד החברה

שי סקף הודיע לבית דין האזורי לעבודה כי החשיפה התקשורתית שהתלוותה לניהול התביעה עד כה הובילה לטלטלה בחייו האישיים והמקצועיים ולכן הוא החליט למשוך את תביעתו

אפרת נוימן
בית הדין הארצי לעבודה
בית הדין הארצי לעבודהצילום: טס שפלן

שי סקף, לשעבר מנהל הכספים בקניה של חברת SBI (חברה נכדה של שיכון ובינוי), משך את התביעה האזרחית בסך 5.9 מיליון שקל, שהגיש נגד שיכון ובינוי ביולי 2017 בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. כחצי שנה לאחר הגשת התביעה, בפברואר 2018 נפתחה חקירה פלילית גלויה נגד החברה, ונחקרו רבים מבכיריה בעבר ובהווה.

בהודעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, באמצעות עורכי דינו ברק כלב ואריאל דניאלי, כתב סקף כי "החשיפה התקשורתית שהתלוותה לניהול התביעה עד כה, הובילה לטלטלה בחייו האישיים והמקצועיים של התובע, ובסבירות גבוהה המשך ניהול התביעה בעיתוי הנוכחי יביא להתמשכות מצב זה. כמו כן, ניהול התביעה כרוך בהשקעת משאבים רבים, הן כלכליים והן משאבי זמן, בפרט כשניהול הליך זה צפוי להיות ממושך. מסיבות אלה החליט התובע להחזיר את חייו למסלולם ולמשוך את תביעתו".

בתביעה שהגיש סקף נגד SBI, שיכון ובינוי ודן שחם, מנהל סניף קניה של SBI, הוא טען ששיכון ובינוי נמנעת מתשלום שכרו ואף מפעילה מסכת של לחץ ואיומים כלפיו כדי למנוע ממנו לעמוד על זכויותיו.

בתביעה הסביר סקף כי מדובר בהמשך ישיר להתנכלות ולהתעמרות של שיכון ובינוי כלפיו, לאחר שחשף מעשי שחיתות חמורים שביצעו לכאורה מנהלי חברות בקבוצה לאורך שנים רבות ובהיקף נרחב. ב-2016 הגיעה ההתעמרות לשיא, כך על פי התביעה, כששיכון ובינוי ומנהליה התעלמו מאיומים אנונימיים על חייו של סקף, שהתקבלו לטענתו לאחר שסירב לשתף פעולה עם תשלומי השוחד שאליהם נחשף.

בכתב התביעה מוזכרים שורה של נושאי משרה בחברה שגם נחקרו מאז פברואר במסגרת החקירה הפלילית שנפתחה נגד החברה ומנהליה בחשד לשוחד אנשי ציבור זרים באפריקה ובמדינות אחרות. הצדדים הודיעו לפני כחודש לבית הדין לעבודה כי הליך גישור לא צלח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker