אלון חסן עתר לבג"ץ נגד החלטת הפרקליטות לערער על פסק דינו

חסן טוען כי על רקע הביקורת שהטיח שופט בפרקליטות על דרך ניהול התיק, היא נמצאה בניגוד עניינים בעת שקיבלה את ההחלטה על הערעור: "כבר ביום שניתן פסק הדין יצאו הודעות לתקשורת מהפרקליטות, שלפיהן כנראה יוגש ערעור"

גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זיכויו של אלון חסןצילום: אליהו הרשקוביץ
גור מגידו

אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, עתר היום (ד') לבג"ץ, בדרישה להורות לפרקליטות לחזור בה מהערעור שהגישה על זיכויו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע במארס. חסן טוען, באמצעות עורכי הדין אשר אוחיון, חן הולנדר ולילך אלמגור, כי על רקע הביקורת שהטיח שופט המחוזי יואל עדן בפרקליטות ובמשטרה על דרך ניהול התיק, היא נמצאה בניגוד עניינים בעת שקיבלה את ההחלטה על הערעור.

"ביום שבו ניתן פסק הדין המקיף והמעמיק, ולפני שיבשה הדיו מעל דפיו, יצאו הודעות לתקשורת מהפרקליטות, שלפיהן ככל הנראה יוגש ערעור על פסק הדין המזכה", נכתב בעתירה. "במקום לעשות חשבון נפש ולהפנים את הפסול שבהתנהלות חוקרי המשטרה והפרקליטים, בחרה הפרקליטות לבקר את בית המשפט המחוזי", הוסיפו עורכי דינו של חסן.

במארס זיכה בית המשפט המחוזי את חסן משורה של אישומים לאחר משפט ממושך. במרכז האישומים עמדו התקשרויות של הנמל עם חברות שונות הקשורות לחסן ולבן דודו, דוד חסן. השופט דחה את האישומים תוך שקבע כי גרסתו של חסן מהימנה ומתח ביקורת על הכשלים הקשים בחקירה.

פרשת חסן נכרכה בפרשת עו"ד רונאל פישר, שנאשם במכירה שיטתית של מידע מתוך חקירות משטרה בשיתוף עם קצין המשטרה המורשע בשוחד רפ"ק ערן מלכה, שניהל את החקירה נגד חסן עד 2015. פישר נאשם בכך שבשעה שייצג את חסן דרש ממנו סכום של 150 אלף דולר בתמורה לסגירת התיק נגדו.

במשפטו של חסן נחשף כי רפ"ק מלכה גייס עד מדינה נגד חסן בדרך בעייתית למדי. אחד החשודים בפרשה הובא ממעצרו לפרדס בשעת לילה, שם ניהלו עמו מלכה שיחה שתוכנה לא תועד. מהפגישה, חזר החשוד כעד מדינה.

לפני כשלושה חודשים עירערה הפרקליטות על זיכויו של חסן. "ככל שפסק דינו של בית המשפט המחוזי יוותר בעינו", כתב בערעור מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, עו"ד יוסף (ג'ואי) אש, "המסר הנורמטיבי שנותר הוא שמותר ואף ראוי לעובד ציבור להימצא במצב של ניגוד עניינים".

חסן לא הצביע בעתירתו על תקדים כלשהו להחלטה להורות לפרקליטות שלא לערער על פסק דין. זאת, להבדיל מהחלטה לדחות את הערעור לגופו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker