המעילה בסניף בנק מזרחי בכרמיאל: הלקוח שהתלונן חשוד בסיוע למנהל

הבנק הגיש תלונה נגד הלקוח במשטרה בטענה שהשניים ביצעו עוקץ ב-12 מיליון שקל

שני מזרחי

בנק מזרחי-טפחות הגיש תלונה נגד לקוח הסניף בכרמיאל בחשד שניסה לעקוץ את הבנק ביחד עם מנהל הסניף, כך שהשניים מעלו בלמעלה מ-12 מיליון שקל מכספי הבנק. הבנק ציין בתלונה כי הלקוח שטען כי לא ידע מה קורה בחשבונותיו ועל המעילה שבוצעה בהם, עוקב אחר חשבונותיו באינטרנט ומכיר כל פרט בהם.

בשבוע שעבר הגיש לקוח סניף בנק מזרחי בכרמיאל תלונה נגד מנהל הסניף שלטענתו הותיר אותו עם חובות של למעלה מ-12 מיליון שקל. בתלונה שהגיש הלקוח במפלג ההונאה של מחוז תל אביב הוא טען כי היה בקשרי ידידות עם מנהל הסניף עוד מילדותם. לטענת הלקוח, שהחזיק חשבון בנק עם יתרה של 6 מיליון שקל בסניף, מנהל הבנק פתח עשרות חשבונות פיקטיביים נוספים על שמו בהם ביצע את המעילה והותיר את הלקוח עם חובות עצומים בחשבונות אלו.

בתחילת השבוע, קיבל הלקוח שיחה מחבריו שעובדים בבנק ולפיה יש בעיות בחשבונות הבנק שלו. הלקוח ניסה לשוחח עם מנהל הסניף, אך ללא הועיל. מספר ימים לאחר מכן, לטענת הלקוח, פנו אליו החברים פעם נוספת ואמרו שמצאו תצהיר של מנהל הסניף ובו מודה המנהל במעילה ובפתיחת חשבונות פיקטיביים בשם הלקוח.

בעקבות התצהיר ניגש הלקוח עם בא כוחו, עו"ד ירון זומר, למנהל המרחב וביקש להסיר את המגבלות שהוטלו על חשבון הלקוח האמיתי. מנהל המרחב הסביר כי כל הפרשה נמצאת בבדיקה והלקוח נותר עם חובות של 12 מיליון שקל ומגבלות על חשבונו האמיתי.
במקביל, לפי גורמים בבנק מזרחי, הגיש הבנק תלונה במשטרה במחוז צפון ואף הודיע לבנק ישראל.

הלקוח, שהמגבלות על חשבונותיו לא הוסרו, ניגש עם עורך דינו, והגיש תלונה רשמית במפלג ההונאה במחוז תל אביב. התלונה הועברה למחוז הצפוני והיא נבדקת במפלג ההונאה.

בהמשך לתלונת הלקוח, הגיש הבנק תלונה נגד הלקוח בחשד שניסה ביחד עם מנהל הסניף "לעקוץ" את הבנק. לטענת בנק מזרחי-טפחות, הלקוח ידע על העברת כספים לחשבונותיו וכי המנהל, שעימו היו לו קשרים חברתיים, פעל תוך שיתוף פעולה של הלקוח ובידיעתו. לטענת הבנק, בניגוד לטענת הלקוח, כי לא ידע כביכול על כך שמנהל הסניף פתח חשבונות על שמו, כבר בתחילת הבדיקה של הביקורת הפנימית מתברר, כי כספים בסכום מצטבר של לפחות כ-1.3 מיליון שקל, עברו בשנים האחרונות מחשבונות אלה לחשבונות האחרים שלו.

"בהתחשב בעובדה, כי הלקוח העיד על עצמו רק באחרונה, כי הוא עוקב אחר חשבונותיו באינטרנט ומכיר כל פרט בהם, וזאת בנוסף למכתבים ולהודעות שהבנק שלח לביתו, ברור שהוא הבחין במקור הכספים שהוזרמו לחשבונותיו, וידע על קיומם של כל החשבונות שהיו על שמו בסניף", אמרו בבנק מזרחי-טפחות.

עוד צוין בתלונה שהוגשה במשטרת כרמיאל, כי הלקוח והמנהל הסניף היו בקשרים חברתיים ארוכי שנים, וכי הלקוח הגיע לסניף לעתים תכופות, וקיים שיחות ממושכות עם המנהל בחדרו, מאחורי דלתיים סגורות.

העברת הכספים שהלקוח הבחין בה ומערכת היחסים הקרובה עם מנהל הסניף מחזקים אפוא את החשד, כי הלקוח, לא רק שידע על פעילותו של המנהל, אלא היה גם שותף פעיל בניסיון לעוקץ משותף של השניים, כנגד הבנק.

מהבנק נמסר: "יצוין, כי עובדים בסניף הם שהתריעו בפני הביקורת הפנימית בבנק על התנהלות בלתי-תקינה של המנהל. במקביל לפתיחת בדיקה מעמיקה, הגיש הבנק תלונה במשטרה נגד המנהל וכן דיווח על האירוע לבנק ישראל. יודגש, כי לבנק יש די ביטחונות בחשבונות המדוברים".

דובר הבנק מציין, כי לקוחות שיימצא שנפגעו, בלא ידיעתם, יקבלו טיפול ומענה הולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker