הצעה של מועצת רואי חשבון: "לקבוע בחוק מספר מינימלי של ימי התמחות"

לפי ההצעה, שנת התמחות מלאה בראיית חשבון תכלול לא פחות מ-171 ימי עבודה; יום עבודה יימשך כשבע שעות בממוצע שבועי

נורית רוט
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> מועצת רואי חשבון בישראל הודיעה אתמול כי היא שוקלת לקבוע כללים חדשים בכל הנוגע להיקף שעות ההתמחות המינימלי בראיית חשבון.

"מטרת הכללים החדשים לקבוע אמות מידה ברורות ואחידות בנוגע להיקף ההתמחות, כך שההתמחות תהיה אפקטיבית ותכשיר כראוי לעיסוק במקצוע ראיית החשבון", נכתב בהודעה לציבור שפירסמה המועצה. לפי ההודעה, ההצעה עלתה על רקע פניות של מאמנים ושל מתמחים למועצת רואי החשבון בנוגע להיקף ההתמחות בראיית חשבון.

לאחר שתגובש ההצעה הסופית, היא תועבר לשר המשפטים, יעקב נאמן, כדי שיבחן את שינוי הכללים הנוגעים להתמחות בתקנות רואי החשבון. בלשכה מסבירים כי התיקון בכללים נדרש לאור המצב כיום באשר להיקף שנת ההתמחות. לטענתם, מצב זה אינו ברור דיו, שכן מלבד העובדה ששנת ההתמחות נמשכת 24 חודשים, לא קיימת התייחסות בחוק למספר ימי העבודה או שעות העבודה המינימליים הנדרשים בשנה, לצורך אישור שנת התמחות.

לפי הכללים המוצעים, התמחות מלאה של מתמחה בראיית חשבון תכלול לא פחות מ-171 ימי עבודה מלאים בשנה, או 444 ימי עבודה מלאים בשנתיים. יום העבודה לפי הכללים יהיה בן שבע שעות בממוצע שבועי ויכלול לא פחות מארבע שעות בכל יום.

עוד קובעים הכללים כי המועצה תהיה רשאית לאשר התמחות חלקית בת 131 ימי עבודה מלאים בשנה, במקרים שבהם הוכח לה כי קיימות נסיבות מיוחדות המצדיקות ביצוע התמחות חלקית, כגון נסיבות רפואיות, עבודה קבועה אחרת או נסיבות אישיות וכן כשהוכח לה כי המתמחה ירכוש הכשרה ראויה במהלך ההתמחות החלקית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker