רק 64% מהניגשים לבחינות לשכת עורכי הדין עברו - 21% פחות מאשתקד

אוניברסיטת בר אילן ראשונה בדירוג, עם 95% מעבר של בוגריה; מבין המכללות, בוגרי המכללה למינהל מובילים באחוזי המעבר

נורית רוט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נורית רוט

רק 64% מכלל הנבחנים שניגשו לבחינת ההסמכה בכתב של לשכת עורכי הדין שנערכו לפני כשבוע, עברו את הבחינה - כך מסרה לשכת עורכי הדין בישראל. שיעור העוברים בהצלחה מבין הנבחנים שניגשו לבחינה בפעם הראשונה עמד השנה על 74%.

ביום שלישי בשבוע שעבר ניגשו כ-2,595 מתמחים לבחינות ההסמכה לעריכת דין שנערכו במרכז הירידים. לשם ההשוואה, לבחינות שנערכו במאי 2010 ניגשו 2,681 מתמחים ו-85% מהם עברו את הבחינה בהצלחה. שיעור העוברים בהצלחה מבין הנבחנים שניגשו לבחינה בפעם הראשונה היה אף גבוה יותר, 90%.

שיעורי המעבר הנמוכים יחסית מאששים את תחושת הנבחנים עם תום הבחינה כי היא היתה קשה יותר מבשנים קודמות. לאחר המבחן אמרו נבחנים לTheMarker כי "ההרגשה היתה שהמבחן יותר קשה מבעבר". לדברי המתמחים, בתקופה האחרונה נראה שקיימת מגמה להקשות את הבחינות.

לדברי ראש לשכת עורכי הדין עו"ד יורי גיא-רון, "בחינות ההסמכה נקבעות ומפוקחות על ידי ועדת בחינות ציבורית. ללשכה אין שליטה על בחינות ההסמכה. הלשכה בשום פנים ואופן לא תפעל לחסימה מלאכותית של המקצוע, אולם היא תמשיך לפעול לדרישת רמה מקצועית גבוהה".

מבין מוסדות הלימוד, אוניברסיטת בר אילן הגיעה למקום הראשון עם 95% מעבר של בוגריה שניגשו למבחן. למקום השני הגיעה האוניברסיטה העברית, עם 93% מעבר. אוניברסיטת תל אביב ירדה השנה למקום השלישי (לעומת המקום הראשון בבחינות לפני שנה) עם 90% מעבר. למקום הרביעי הגיעה אוניברסיטת חיפה, עם 82% מעבר.

מבין המכללות, הגיעו בוגרי המכללה למינהל למקום הראשון ולמקום החמישי הכללי עם 80%. למקום השישי הגיע המרכז הבינתחומי בהרצליה, עם 78% מעבר. למקום השביעי הגיעה מכללת נתניה עם 71% מעבר. הנבחנים שעברו את הבחינה בכתב יוזמנו לבחינות ההסמכה בעל פה שייערכו בירושלים בין ה-16-24 לחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker