המשטרה: כתב אישום נגד אריק קליין בגין עבירות מרמה יוגש ביום חמישי

כתב אישום יוגש גם נגד שותפו של קליין, איש העסקים עמוס בוחניק

שני מזרחי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חוקרי מפלג ההונאה של מחוז תל אביב, הודיעו היום (א') לבית משפט השלום בתל אביב כי פרקליטות מחוז תל אביב תגיש כתב אישום נגד אנשי העסקים אריק קליין ועמוס בוחניק ביום חמישי הקרוב.

השניים נעצרו בתחילת החודש שעבר כאשר במפלג ההונאה של מחוז תל אביב הצטברו 7 תלונות שונות נגד השניים המתמקדות בשנים 2010-2011 ובחברה שהקימו השניים "סייפ סקיי" הממוקמת ברמת גן ומתעסקת במיזמים טכנולוגיים לכאורה.

ראש מפלג ההונאה של מחוז תל אביב, איציק גטניו סיפר כי הפרשה החלה במהלך שנת 2010 כאשר הגיעה תלונה על שיק בסכום של 1.1 מיליון שקל שנתנה החברה ללא כיסוי. בהמשך, התלוננה חברת הנסיעות דיזנהויז כי קליין ובוחניק כי לא שילמו לה בעבור  נסיעות שונות ברחבי העולם  132 אלף דולר.

בתחילת השנה התלונן משקיע בלגי כי השניים הונו אותו. מתלונתו עולה כי השניים הציעו לו מיזם שלוכד פדופילים. השניים הציגו את המיזם שכבר נמכר, לטענתם, לשירות החשאי ולמשטרה והסבירו לו כי מדובר בחומר שמסוגל לחשוף את ה-ד.אן.איי של הפדופיל. המשקיע, שככל הנראה חשב למכור את המיזם למשטרה הבלגית, השקיע בו חצי מיליון שקל אולם לא קיבל מאומה.

בהמשך התלונן איש עסקים ישראלי המתגורר בארצות הברית שנכנס לפרויקט שהציגו לו קליין ובוחניק. אולם כשהשיק שנתן להם נפרע, הבין כי הפרויקטים אינם אמיתיים וביקש את כספו בחזרה. השניים על פי החשד, ביצעו העברות בנקאיות מזויפות. במקרה אחר הציגו השניים מסמך מזויף, לפיו חשבון הבנק שלהם נמצא ביתרה של 1.5 מיליארד שקל.

אריק קלייןצילום: קמחי מוטי

חצי שנה של חקירה סמויה

בעקבות התלונות שהצטברו, ניהל מפלג ההונאה של מחוז תל אביב חקירה סמויה למעלה מחצי שנה שהפכה גלויה עם מעצרם של השניים אתמול. הבוקר הובאו קליין ובוחניק להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. החוקר רס"מ טייכמן טען בדיון כי נכון לשעה זו יש שבעה מתלוננים נגד השניים מתוך רשימה של 30 משקיעים שהשקיעו בחברה. לדבריו, ישנם מתלוננים פוטנציאלים נוספים אותם הציג בפני השופטת דורית רייך שפירא.

החוקר הסביר כי אף שהחברה רשומה על שמו של בוחניק, הרי שקליין מציג עצמו כבעלים של החברה וכי הוא שותף סמוי. "החברה אינה יכולה להיות רשומה על שמו", הסביר החוקר, "היות ויש נגדו תיקים רבים בהוצאה לפועל".

היום כאמור, הודיעו חוקרי מפלג ההונאה כי בכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד השניים כבר ביום חמישי השבוע, וביקשו להאריך את מעצרו של קליין ואת מעצר הבית של בוחניק עד להגשת כתב האישום נגדם על מנת שהמשטרה תוכל לבקש את הארכת מעצרם עד לתום ההליכים.

סנגורו קליין טען כי לנוכח ניסיונו, ייקח זמן רב עד שיתקיים דיון להארכת המעצר עד לתום ההליכים וכי הוא מוכן לשחרורו של קליין באיזוק אלקטרוני על מנת שיוכל לשבת עימו על חומר הראיות.

סנגורו של בוחניק, טען כי מרגע שהודיעה המשטרה על סיום החקירה הרי שעילת השיבוש מתייתרת. יתרה מכך, לדבריו בוחניק ששוהה במעצר בית לא הפר את התנאים ולפיכך הוא ראוי לאמון שניתן בו עד כה, וכי יש לבטל את מעצר הבית בו הוא נמצא.

שופט בית משפט שלום בתל אביב, בני שגיא, ציין כי: "דעתי איננה כדעת הסנגורים בדבר אי קיומן של עילות המעצר". לדבריו, עילות המעצר של שיבוש ומסוכנות אשר עמדו עליהן בתי המשפט בהארכות המעצר הקודמות, עדיין קיימות. "אם כי ברור כי לאחר הגשת הצהרת תובע משקלן של אלה טעון בדיקה".

השופט שגיא הוסיף וציין לגבי מסוכנות השניים, כי בית המשפט העליון קבע כי עבירות כלכליות בהיקף משמעותי וניכר, יכולות להקים עילה שכזו, וסבורני כי הלכה זו תואמת את ענייננו. לפיכך, קבע השופט שגיא על הארכת מעצרו של קליין עד ליום חמישי הקרוב ובהארכת מעצר הבית של בוחניק גם כן עד ליום חמישי הקרוב עם הקלה המתירה לו לצאת לטיפול רפואי בין השעות 8:00 ל-17:00 בכל יום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker