פרשת המינויים ברשות המסים: גידי בר זכאי הורשע בהסדר טיעון

הואשם בעבירת הפרת אמונים ויישלח לעבודות שירות; בר זכאי הוא הנאשם החמישי שהגיע להסדר טיעון במסגרת הפרשה

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז

גדעון (גידי) בר זכאי, לשעבר סמנכ"ל לעניינים מקצועיים ברשות המסים, הורשע היום בעבירה של הפרת אמונים לפי הודאתו במסגרת הסדר טיעון - כך הודיעו היום לבית המשפט נציגת הפרקליטות עו"ד מיכל רוזן עוזר וסניגורו של בר זכאי, עו"ד רועי בלכר. במסגרת ההסדר הוסכם בין הצדדים כי יבקשו מבית המשפט במשותף לגזור עליו עונש של 75 ימי מאסר בפועל, שירוצו בעבודות שירות.

רו"ח בר זכאי הואשם בכתב האישום המקורי בפרשה נפרדת מזו שיוחסה ליתר המורשעים בפרשה. בר זכאי הואשם כי פנה ליורם קארשי, אחיה של שולה זקן ועסקן ירושלמי, על מנת שיסייע לו בקבלת היתרי בנייה חריגים בבית הורי אישתו במבשרת ציון.

הפרקליטות ציינה כי הביאה בחשבון את המשמעות של נטילת אחריות מצידו של בר זכאי בעבירת הפרת אמונים, וכן את העובדה שעניינו נפרד מעניינם של יתר המורשעים בפרשה. "הסדר הטיעון מבטא חסכון בזמן שיפוטי, והבאנו בחשבון את כלל ההסדרים הקודמים שנעשו", ציינה רוזן עוזר. עו"ד בלכר הוסיף כי "היה בינינו משא ומתן ארוך ומייגע, אבל אני חושב שענייני והוגן".

גדעון בר זכאיצילום: טואג אייל

השופט זכריה כספי הודיע לצדדים כי אינו מחוייב לקבל את ההסכמות ביניהם, והורה לשלוח את בר זכאי לממונה על עבודות השירות על מנת שיחווה דעתו בנוגע להתאמתו של בר זכאי לביצוע העבודות.

בר זכאי הוא הנאשם החמישי שהגיע להסדר טיעון בפרשה. לפני כחודש וחצי חתם יורם קארשי על הסדר טיעון במסגרתו הורשע לפי הודאתו בעבירות של מתן שוחד, סיוע למתן שוחד, שידול עובדי ציבור להפר אמונים ובעבירה של ביצוע בצוותא של הפרת אמונים. במסגרת ההסדר הודה קארשי כי פעל כגורם בעל אינטרסים ברשות המסים כדי להשפיע על ההחלטות המתקבלות בה.

ראשון החותמים על הסדר טיעון היה ראש רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא, שהחל בריצוי מאסרו לפני כחודשיים. מצא נדון לשנת מאסר בפועל, לאחר שהורשע לפי הודאתו בארבע עבירות של מרמה והפרת אמונים ובעבירה אחת של סיוע במתן שוחד. מצא עירער על חומרת גזר הדין. לאחריו חתם סמנכ"ל למינהל לשעבר ברשות המסים, שמואל בוברוב, על הסדר טיעון. בוברוב הורשע בארבע עבירות של מרמה והפרת אמונים, ונגזר עליו עונש של שישה חודשי מאסר בפועל בדרך של עבודות שירות, בשל מצבו הבריאותי.

לפני כחודשיים הודיע רו"ח קובי בן-גור, שפעל יחד עם קארשי לקידום ולמינוי מקורביהם באמצעות הפעלת לחצים על מצא, כי גם הוא הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. בן-גור הורשע בשתי עבירות של מתן שוחד, ובשתי עבירות של שידול עובדי ציבור להפר אמונים. הוא נדון לעבודות שירות. בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות ערעור לבית המשפט העליון על קלות עונשו, וביקשה כי יושת עליו עונש של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker