אחרי המלצת המשטרה: הפרקליטות סגרה את התיק נגד משה ליאון

התיק נסגר מחוסר אשמה ■ הפרקליטות הודיעה כי ההחלטה בעניין ליאון מתפרסמת לפני שהתקבלה החלטה לגבי כלל החשודים בתיק, ובהם השר אריה דרעי, לאור מועמדותו לראשות העיר ירושלים

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה ליאון
משה ליאוןצילום: אמיל סלמן
אפרת נוימן

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (ג') לעורך דינו של משה ליאון כי תיק החקירה בעניינו נסגר בהיעדר אשמה. ליאון, שהוא חבר מועצת העיר ירושלים, מתמודד על ראשות עיריית ירושלים בבחירות המוניציפליות שיתקיימו באוקטובר. לפני כשבוע העבירה המשטרה את התיק לפרקליטות, לאחר שמבחינתה לא נמצאה תשתית לביצוע עבירה פלילית ועבירות מס מצד ליאון.

ליאון נחקר ביחידת להב 433 במאי 2017, במקביל לחקירתם של אריה ויפה דרעי, ושוחרר בתום החקירה ללא תנאים מגבילים. במסגרת החקירה בעניינו של דרעי, נחקר החשד כי ליאון העביר לדרעי כספים שלא כדין בשעה שדרעי עדיין לא נשא בתפקיד ציבורי, דרך חברה שבין היתר היתה בבעלותו, בתמורה לתמיכת דרעי לאחר מכן בליאון לראשות עיריית ירושלים, בבחירות באוקטובר 2013.

לאחר חקירת הנושא, הועבר התיק לפרקליטות מהמשטרה, אשר הביעה דעתה כי לא הונחה תשתית ראייתית לביצוע עבירה פלילית מצד ליאון בנושא זה. חומר החקירה העלה כי הכספים הועברו לכאורה מסיבות לגיטימיות, לפני חזרתו של דרעי לחיים הציבוריים. בנוסף, החקירה העלתה שתמיכת דרעי בליאון נעשתה כחלק מתמיכה נרחבת למועמדותו מצד הסיעות החרדיות. לכן, הוחלט על סגירת התיק נגדו.

עוד נמסר מהפרקליטות כי ההחלטה בעניין ליאון מתפרסמת לפני שהתקבלה החלטה לגבי כלל החשודים בתיק, ובהם השר דרעי, לאור מועמדותו לראשות העיר ירושלים.

ליאון הוא המייסד של משרד רואי החשבון ליאון, אורליצקי ושות'. בעבר הוא כיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה, ויו"ר רכבת ישראל. בספטמבר 2016 הודיעה הפרקליטות על סגירת התיק נגד ליאון בפרשת "ישראל ביתנו" בשל חוסר בראיות מספיקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום