הבעלים של אתרי שירותי סקס סירבו לחשוף את זהותם - והעליון דחה את הבקשה להחזירם לאוויר

ארבעה בעלים של שני אתרי סקס המקדמים שירותי זנות פנו באחרונה באופן אנונימי לבית המשפט בשל "אי רצונם לחשוף עצמם להליכים פליליים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פורנוצילום: BLOOMBERG

שופט בית המשפט העליון מני מזוז דחה אתמול (ב') בקשה להשבתם לאוויר של שני אתרי אינטרנט ששווקו שירותי מין בתשלום, על רקע העובדה שמפעילי האתרים ביקשו לדון בבקשה ללא חשיפת זהותם.

בחודשים האחרונים החלה המדינה לאכוף את החוק למניעת ביצוע עבירות באמצעות אתר אינטרנט, שנכנס לתוקף בספטמבר 2017. בין היתר, אוסר החוק על שיווק שירותי סקס, הימורים וממכר סמים באמצעות אתרים מקוונים. בעקבות החוק, הגישה המדינה, באמצעות מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, בקשות שונות לבתי המשפט להורות לספקיות האינטרנט לחסום את הגישה לאתרים המשמשים לשיווק שירותי סקס. חלק מהבקשות כבר התקבלו ובעקבותיהן הוסרו אתרים רבים. חלק מדיונים בבקשות עדיין מתנהלים בשלבים שונים בבתי המשפט.

במקביל, המשטרה החלה בהליכי חקירה נגד מפעילי אתרים, ובהם שרון דגני, בעלי האתר סקס אדיר, המנהל אף הוא מאבק משפטי כדי להותיר את אתר שירותי הסקס שלו בחיים.

ארבעה בעלים של שני אתרי סקס המקדמים שירותי זנות פנו באחרונה באופן אנונימי לבית המשפט המחוזי בבקשה לבטל צווים לחסימת האתרים. בעלי האתרים פנו לבית המשפט, באמצעות עו"ד יעקב שקלאר, שטען כי לא הוסמך על ידי לקוחותיו לחשוף את זהותם כמפעילי האתרים, "בשל אי רצונם לחשוף עצמם להליכים פליליים".

השופט ציון קאפח מבית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי אין להתיר לבעל דין לפנות בבקשות לבית המשפט, בזמן שהוא מסתיר את זהותו מבית המשפט. על החלטת השופט הוגש ערעור לבית המשפט העליון.

השופט מזוז, שדן בשלב זה רק בבקשה לעיכוב ההליך במחוזי, ציין כי סבר שיש מקום לדחות את בקשת העיכוב לגופה. עם זאת, הוא ציין כי "ספק אם כלל היה מקום להזדקק לבקשה זו שהוגשה בשמם של מפעילי האתרים... בלי שנחשפה זהותם".

מזוז אמנם לא קבע עמדה חד-משמעית בקשר לעמדת השופט קאפח, שלפיה בעל דין אינו יכול לבקש סעד מבית המשפט תוך הסתרת זהותו, אך קבע כי בעלי האתר יוכלו להגיש בקשה לעיון מחדש בהחלטה בעתיד, בתנאי שיחשפו את זהותם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker