חבר ועד עובדי דיסקונט הורשע בהפרת אמונים

משה טטרו, חבר ועד עובדי דיסקונט, חב לחברת הביטוח מנורה מאות אלפי שקלים ■ סוכן הביטוח של הוועד התלונן עליו בטענה שדרש ממנו באיומים לכסות את החוב ■ הבוקר זיכה בית המשפט את טטרו מעבירת שוחד, אך הרשיע אותו בהפרת אמונים

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של דיסקונט ברעננה
גור מגידו
גור מגידו

משה טטרו, חבר הוועד הארצי של עובדי בנק דיסקונט , זוכה מעבירת שוחד והורשע בעבירת הפרת אמונים בתאגיד – כך קבעה היום (ב') שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, מיכל אגמון-גונן. במרכז ההרשעה נמצא חוזה שערך טטרו עם סוכן הביטוח של הוועד, לכיסוי חובו הפרטי, בגובה כ-200 אלף שקל, לחברת הביטוח מנורה .

טטרו, שהיה אמון מתוקף תפקידו על הקשר עם ספקים שבחר הוועד למתן שירותים לעובדי הבנק, שימש בעברו סוכן ביטוח פרטי ועבד מול מנורה. בזמן שנבחר לוועד ב-2016, חב טטרו למנורה מאות אלפי שקלים.

דוד רוזנברג, המתלונן ועד התביעה המרכזי בתיק, שימש סוכן הביטוח של הוועד זה כשלושה עשורים רצופים, כשנבחר טטרו לוועד. רוזנברג התלונן שביולי 2016, פנה אליו טטרו ודרש כי רוזנברג יכסה את חובו לחברת מנורה – ולא, טטרו יעביר את עסקי הביטוח של עובדי דיסקונט לידי סוכן אחר.

בית מנורה מבטחיםצילום: תומר אפלבאום

טטרו טען כי הדברים התגלגלו אחרת – רוזנברג שמע במקרה שיחה בין טטרו לבין עורך דינו בנושא החוב. לפי טטרו, בעקבות השיחה, רוזנברג היה זה שהציע לו (לטטרו) לרכוש ממנו את החוב.

כך או אחרת – אין חולק שבפברואר 2017 הביא טטרו לחתימתו של רוזנברג הסכם לסילוק החוב שבמסגרתו התחייבה סוכנות הביטוח של רוזנברג לשלם למנורה 196 אלף שקל. כמה ימים לאחר החתימה, פנה רוזנברג למשטרה והתלונן נגד טטרו.

טטרו, נאשם בעבירה של התניית שוחד, שלהבדיל מעבירת קבלת שוחד "רגילה", קיים בה יסוד של יוזמת ההצעה לקבלת שוחד מהצד המבקש. השופטת קבעה כי "קיים ספק בשאלה אם זו התניית שוחד או יוזמה של המתלונן", ועל כן זיכתה את טטרו מסעיף השוחד.

עם זאת, לאור ניגוד העניינים הבוטה שבקבלת טובת ההנאה המופלגת שבמרכז העסקה מספק של הוועד, החליטה השופטת להרשיע את טטרו בעבירה של הפרת אמונים בתאגיד. "חברות בוועד עובדים, מביאה עמה כוח רב ולצדו אחריות רבה", ציינה השופטת. "אחריות לפעול לטובת העובדים ולטובתם בלבד. כדי להבטיח זאת יש לקבוע איסור מפורש וברור: אסור לחברי ועד עובדים לקבל טובות הנאה או לערוך עסקה פרטית עם ספקי מוצרים ושירותים הנבחרים באמצעות הועד עבור העובדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker