"זה מטריד": איילת שקד מגיבה לכישלון הגדול בבחינות של עורכי הדין

שרת המשפטים הגיבה לשיעור הנכשלים הגבוה אי פעם בבחינות לשכת עורכי הדין: "המקצוע נמצא בהצפה מוגזמת - אבל הדרך לצמצם את מספר עורכי הדין היא בבחינה מסננת לאחר השנה הראשונה ללימודים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילת שקדצילום: אוליבייה פיטוסי

"הנתונים, כפי שמשתקפים משיעורי מעבר בחינות לשכת עורכי הדין, מטרידים" - כך מסרה היום (ב') שרת המשפטים איילת שקד בתגובה לשיעור הנכשלים הגבוה אי פעם בבחינה שהתקיימה בחודש יוני האחרון.

עוד נמסר מלשכת שקד כי "בכוונת השרה להיפגש בחודש הקרוב עם הוועדה הבוחנת כדי לדון על מתווה הבחינה הנוכחי. שרת המשפטים איילת שקד סבורה כי מקצוע עריכת הדין נמצא בהצפה מוגזמת, אבל הדרך לצמצם את מספר עורכי הדין היא בבחינה מסננת לאחר השנה הראשונה ללימודים. השרה תקים צוות שיבחן קיום מבחן סינון שכזה, במקביל לבחינת חלופות לאלה המעוניינים להמשיך בלימודיהם במקרה בו לא יעברו את סף הבחינה.

בנוגע לתוצאות המבחן הנוכחי, השרה תדון כבר בשבוע הבא עם יו"ר הועדה הבוחנת ויו"ר הלשכה בתוצאות ובמסקנות המתבקשות ותבחן מה יש באפשרותם לעשות".

מוקדם יותר היום, פירסמה לשכת עורכי הדין את תוצאות הבחינה שנערכה בסוף יוני - רק 32% מהנבחנים שניגשו לבחינה עברו. מדובר בשיעור המעבר הנמוך אי פעם. במועד החורף גם היה מדובר בשיעורי מעבר נמוכים במיוחד. תחילה עברו 33% אבל לאחר קבלת ערעורים והתערבות בית המשפט בחמש שאלות עברו כ-40%.

לבחינה ניגשו 2,930 מתמחים ומתמחות. בין אלה שניגשו לבחינה לראשונה (1,930 נבחנים) עברו 44%. כשליש מהנבחנים עשו את הבחינה בפעם השנייה ויותר. מבין אלה שעשו את הבחינה בפעם השנייה עברו 14% בלבד ומבין אלה שנבחנו בשלישית ומעלה עברו רק 6%.

עו"ד אילן בומבך, שייצג את המתמחים בעתירתם כנגד הבחינה האחרונה ומומחה במשפט מנהלי, מסר בתגובה: "אנחנו עדים להמשך מגמה של ירידה תלולה בקרב העוברים את הבחינה בכל המוסדות, אוניברסיטאות ומכללות כאחד. אחוזי המעבר הנמוכים וממוצע הציונים הנמוך מוכיחים כי הלשכה לא מפנימה ומטמיעה את הביקורת הקשה שהטיח בה בית המשפט העליון, בפסק הדין שניתן בעתירה האחרונה שהגישו המתמחים. מצופה מוועדת הבחינות שנבחרה להטמיע את ההערות ולפעול לתיקון משמעותי של הציונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker