בית המשפט אישר לדב מורן לרכוש 60 אלף מכשירי מודו תמורת 3 מיליון שקל

מאחר שלא נמצאה הצעה טובה יותר ממליצה כונסת הנכסים על הצעתו של מורן לרכישת המכשירים

הילה רז
הילה רז

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (חמישי) לכונסת הנכסים שמונתה לחברת מודו של דב מורן למכור לחברה אחרת של מורן בשם אסידני 60 אלף מכשירי טלפון סלולריים שייצרה מודו בתמורה ל-3 מיליון שקל.

בדצמבר 2010 מינה בית המשפט את עו"ד חנית נוב לכונסת הנכסים של מודו לאחר שהחברה נקלעה כלפי בנק דיסקונט בסך 21.3 מיליון שקל. כיום החוב של מודו לבנק, שעסקה בפיתוח טלפון סלולרי ייחודי, עומד על כ-14 מיליון שקל.

כל עובדיה של החברה פוטרו והיא נסגרה. במשך השנים גייס מורן 123.5 מיליון דולר משורה של משקיעים, בהן עידן עופר - שהשקיע בחברה 25 מיליון דולר - והקרנות ג'נסיס, ג'מיני וגריילוק.
הכונסת מציינת בבקשתה כי היא מודעת לרגישויות הכרוכות במכירת נכסיה של חברה שנקלעה להליכי חדלות פרעון לגורמים שהיו בעלי מניות בה אך מאחר שלא נמצאה הצעה טובה יותר היא ממליצה על הצעתו של מורן לרכישת המכשירים.

כונסת הנכסים מתארת כי ניהלה משא ומתן עם חברת "באג" למכירת מכשירי מודו 1 של החברה תמורת 83 שקל למכשר ואולם המו"מ לא הבשיל לכדי הסכם מחייב, בין היתר מאחר ש"באג" לא רצתה לרכוש את המכשירים מכונסת הנכסים כפי שהם. הכנוסת מוסיפה כי פעלה למכור את המכשירים לנציגי חברת 012 פלוס, בניסיון ליצור למכשירים גרסה "חרדית" ולשווקם למגזר זה. ואולם החברה לא היתה מעוניינת לרכוש את המכשירים, אלא רק לשווקם תמורת עמלות מכירה.

דב מורןצילום: דודו בכר

בנוסף, התברר כי חברות הסלולר בארץ אינן מוכנות לאמץ את המכשירים ולתת שירותים לרוכשיהם.
הכונסת מציינת כי איש מהגורמים עמו ניהלה מו"מ לא הסכים לרכוש את כלל המכשירים במצבם הנוכחי ולא הסכים לשלם עבורם תמורה מראש.

היא ביקשה מבית המשפט לאשר את הבקשה בהקדם מאחר שהחזקת המכשירים כרוכה בתשלום הוצאות שוטפות לגורמים המאחסנים אותם וביטוחם בכ- 18 אלף דולר בממוצע בחודש. כונס הנכסים הרשמי הסכים לבקשתה וכאמור בית המשפט אישר אותה. לפני כשבועיים הודיעה הכונסת כי חברת קינגסטון מארה"ב מעוניינת לרכוש את הפטנטים וסימני המסחר של חברת מודו בעבור כחמישה מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker