ארגון הפרקליטים בצעדים ארגוניים: "קורסים תחת העומס"

כ-800 פרקליטים בשירות המדינה התכנסו ב"אסיפת חירום", כחלק מסכסוך עבודה ■ הארגון דורש להכפיל את מספר התקנים - ומדגיש כי טענותיו מופנות כנגד משרד האוצר, שאינו נענה לדרישה ואינו מקיים מו"מ עם הארגון

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית משפט, ארכיון
בית משפט, ארכיוןצילום: דודו בכר

כ-800 פרקליטים התכנסו היום (ג') בבית החייל בתל אביב במה שהגדיר ארגון הפרקליטים "אסיפת חירום", על רקע העומס המקצועי שבו מצויים הפרקליטים בשירות המדינה. האסיפה היא חלק מסכסוך עבודה שעליו הכריז הארגון, בדרישה להכפיל את מספר התקנים - כדי לאפשר טיפול משפטי הולם בתיקים אזרחיים ופליליים, ולאפשר לפרקליטים שגרת עבודה סבירה.

"העומס על הפרקליטים יפגע קודם כל בציבור ובייחוד בנפגעי העבירה. מעבר לעומס הפיזי, הפרקליטים מתמודדים גם עם עומס נפשי בלתי אפשרי", מסרה יו"ר ועד הפרקליטים, עו"ד אורית קורין. 

ארגון הפרקליטים הבהיר כי אין לארגון טענה כנגד משרד המשפטים וכי הביקורת מופנית כלפי משרד האוצר, שאינו נענה לדרישה להוספת התקנים ואינו מקיים מו"מ עם הארגון. "המשרד אינו מנהל איתנו משא ומתן על נושאי הליבה הנוגעים להפחתת העומסים, וכן בכל הקשור לתנאי העסקתם של הפרקליטים", מסר הארגון.

ביוני 2018 פורסם סקר שערך פרופ' שרון טוקר מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, לבקשת הנהלת פרקליטות המדינה, למיפוי גורמי הלחץ בארגון. הסקר מתבסס על ראיונות עם גורמי הנהלה כמו גם פרקליטים מהשורה, ושאלונים שמילאו כ-700 עובדים.

לפי הסקר, גורם הלחץ המשמעותי ביותר בפרקליטות הוא "תחושת דחיפות וחוסר זמן"; הגורם המשמעותי השני הוא "מספר תיקים ועומס גדול מדי"; והגורם השלישי הוא "זמינות לאחר שעות העובדה". כ-32% מהנשאלים מסרו כי להערכתם הלחץ בעבודה פוגע בבריאותם "לעתים קרובות" או "לעתים קרובות מאוד".

בסקר נכלל גם ציון שנתנו הפרקליטים למידת השחיקה שהם חשים בסקאלה של 5-1. בעוד הנורמה של עובדי הצווארון הלבן בישראל, לפי מדגם רחב אחר שערך פרופ' טוקר, עומדת על ציון 2.4 במדד השחיקה, ציון השחיקה של הפרקליט הממוצע הוא 3.4. הסקר מעלה כי רמת השחיקה גבוהה יותר בפרקליטות האזרחית מאשר בזו הפלילית. כמו כן, נמצא כי עובדי פרקליטות המחוזות חשים שחוקים יותר מעובדי המטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker