רשת התכשיטים מגנוליה תשלם למייסד אודי כהן 1.5 מיליון שקל

כהן טען כי הוא זכאי לתשלום לפי הסכמות עקרוניות שהיו לו עם אמיר קס, ממנהלי מרקסטון שנהרג בתאונת דרכים, אף שלא נחתם לגביהן הסכם ■ השופט קיבל את גרסתו של כהן

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוכן תכשיטים של רשת מגנוליהצילום: ניר קידר
אפרת נוימן

בית משפט השלום בתל אביב קיבל השבוע את עיקר תביעתו אודי כהן, מייסד רשת הדוכנים לממכר תכשיטים מגנוליה, נגד הרשת, שבמסגרתה דרש ממנה תשלומים בעבור שירותי ייעוץ וניהול שסיפק לה. השופט אילן דפדי פסק כי כהן יקבל מהרשת 1.5 מיליון שקל, לאחר שזה תבע סכום של 2.1 מיליון שקל.

ב-2007 רכשה קרן מרקסטון את מגנוליה מכהן תמורת 32 מיליון דולר. תביעתו של כהן התבססה על הסכמות שהיו לו עם אמיר קס, ממנהלי מרקסטון שכיהן בתפקיד יו"ר מגנוליה, אשר נהרג בתאונת דרכים ב-2014. השופט דפדי קיבל את עמדתו של כהן אף שלא נחתם הסכם בין השניים בנוגע לאותן הסכמות.

במסגרת רכישתה, ביקשה מגנוליה כי כהן ימשיך להעניק לה שירותי ניהול ויהיה מעורב בהפעלתה, בתמורה לתשלום של 100 אלף שקל בחודש לכהן. ב-2008 נחתמה תוספת להסכם, ובה הוסכם כי כהן יחדל מלשמש מנכ"ל ויהפוך ליועץ לחברה.

לטענת כהן, החל מ-2010 הוא וקס קבעו בעל פה הסכמות אחרות אך הן לא עוגנו בכתב. ביולי 2014 ביקשה מגנוליה לסיים את ההתקשרות בין הצדדים, ובשלב זה כהן דרש את התשלום שמגיע לו לפי ההסכמות עם קס (כ-2.1 מיליון שקל). לאחר שדרישתו לא נענה, הוא הגיש בתחילת 2015 תביעה באמצעות עו"ד אורית גונן ועו"ד תומר רוזנפלד ממשרד גילת, ברקת ושות' מקבוצת ריינהולד כהן. ב-2016 מרקסטון מכרה את הרשת לחברת תכשיטי בן יהודה.

השופט נתן לעדותו של כהן משקל רב, ושוכנע כי יש לקבל את גרסתו. בנוסף לתשלום של 1.5 מיליון שקל, מגנוליה תשלם לכהן גם הוצאות משפט של 75 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker